Drahoš? To prostě nešlo, promluvil po roce Michal Horáček

31.01.2019 7:23

Je to rok, co textař a hudebník Michal Horáček neúspěšně kandidoval na post prezidenta republiky. Ve druhém kole pak podpořil Jiřího Drahoše, i když tušil, že ten neuspěje. Řekl to v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Drahoš? To prostě nešlo, promluvil po roce Michal Horáček
Foto: Vít Hassan
Popisek: Michal Horáček
reklama

„Ačkoliv jsem veřejně podpořil profesora Jiřího Drahoše, dal jsem mu všechny své billboardy, výborně vybavené centrum na Vyšehradě a jezdil jsem s ním a všechno, tak čím víc plynul čas, tím spíš jsem viděl, že to asi nevyhraje. Prezentace toho, že nebude dělat ostudu, jak často říkal, že to je jeho programem, nestačila. To prostě nestačilo. On bohužel jezdil za přesvědčenými místo, aby jel tam, kde byla nějaká naděje přesvědčit ty, kdo váhají,“ poznamenal k osobě Jiřího Drahoše. Zároveň jej zkritizoval za výkony v debatách. Sám je přesvědčený o tom, že se to dalo vyhrát.

Anketa

Stýská se vám po Mirku Topolánkovi coby politikovi?

hlasovalo: 8821 lidí

Drahošovi pak podle jeho slov také chyběla vize. „To bylo jeho ‚slavné‘ vystoupení v jednom pořadu, kde se ho ptali, jaký je jeho program. A on odpověděl, že mu lidé říkají, že vy jste naším programem, pane profesore. Mně to připadalo hrozně arogantní a nemožné nemít program. Je mi to líto,“ dodal.

Původní text ZDE

Horáček také v rozhovoru uvedl, že mu rozhodně není líto peněz, které do kampaně investoval. „Peníze jsou jenom nástroj k něčemu. Pro mě to nikdy nebyl cíl, ale vždycky nástroj. Proto jsem spolu s kolegy prodal firmu, protože jsem chtěl žít plnější život,“ dodal.

Poznamenal i to, že bez kampaně by se na mnohá místa v Česku vůbec nedostal. „Od revoluce jsme toho tady tolik udělali. A to je hezké vidět. To je úplná rekonstrukce státu, která se tady stala. Prostřednictvím lidí, ne parlamentních politiků, ale místní politiky a místních lidí. A když to neobjedete, tak to nevstřebáte. Jsem vlastně pyšný na naše lidi. Dokázali jsme tady hodně,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…