Drahoš hlasoval ve volbách, přeje si velkou volební účast

26.01.2018 15:41 | Zprávy
autor: čtk

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš s manželkou Evou odevzdali dnes odpoledne hlasy ve druhém kole prezidentských voleb. Drahoš po volebním aktu požádal všechny, komu záleží na budoucnosti země, aby šli také volit. Přál by si, aby účast byla alespoň stejná jako v prvním kole, kdy byla zhruba 62 procent. Novinářům také řekl, že nabízí bezpečí a starost o sociálně slabší.

Drahoš hlasoval ve volbách, přeje si velkou volební účast
Foto: Česká televize
Popisek: Debata kandidátů na prezidenta Miloše Zemana a Jiřího Drahoše v Rudolfinu v režii České televize

„Hrozně si cením té energie, kterou vyvolaly prezidentské volby. Ať to dopadne jakkoli, ta energie určitě nebude zmařena,“ řekl Drahoš. Uvedl, že kampaň byla náročná, ale díky své kondici ji zvládl. Vedení kampaně přirovnal k situaci v roce 2009, kdy po vládních škrtech ve výdajích na vědu vedl jednání s vládou o budoucnosti Akademie věd, jíž tehdy předsedal.

Drahoš hlasoval v pražských Lysolajích zhruba hodinu po otevření volebních místností. Před budovou hasičské zbrojnice, v níž byla volební místnost, před Drahošovým příjezdem několik strážníků regulovalo dopravu, na místě byli podle zpravodaje ČTK i policisté v civilu. Na hlasování dohlíželi i členové ochranné služby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…