Drahoš možná šlápl do... Topolánek se s ním nemazal, nyní do věci vstoupil i Ivan Langer

14.12.2017 9:37

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se ve včerejším rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz vyjádřil, že by jmenoval menšinovou vládu s podporou komunistů a SPD za předpokladu, že by měla předem domluvenou důvěru Poslanecké sněmovny. Jeho vyjádření ale velmi pobouřilo jeho konkurenta v boji o Hrad Mirka Topolánka. A nejen jeho. Po řadě nesouhlasných reakcí na sociálních sítích své dnes řekl, či spíše nabásnil, i exministr vnitra Ivan Langer (ODS).

Drahoš možná šlápl do... Topolánek se s ním nemazal, nyní do věci vstoupil i Ivan Langer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
reklama

„Nemyslím si, že Jiří Drahoš je extremista. Nemyslím si, že Jiří Drahoš je komunista. Myslím si jen, že Jiří Drahoš neví, zda co myslí včera myslí dnes, myslí zítra,“ rýpl si Langer.

„Jsem šokován. Tato otočka o sto osmdesát stupňů dokazuje, že není hodnotově pevný pro funkci prezidenta republiky,“ napsal pak v reakci na Drahošovo prohlášení Topolánek na svém Facebooku.„Já bych nejmenoval vládu s účastí komunistů a SPD. Ale pokud by tato vláda měla důvěru Poslanecké sněmovny, tak bych ji samozřejmě jmenoval. Mechanismů, jak získat v parlamentu důvěru, je přece jen spousta a já v tomto směru musím respektovat Ústavu,“ vyjádřil se Jiří Drahoš v rozhovoru pro Info.cz.

„Jsem šokován vyjádřením Jiřího Drahoše, že by jako prezident jmenoval vládu ANO s podporou SPD a KSČM,“ nestačil se divit Drahošovým slovům prezidentský kandidát Mirek Topolánek. Nedokáže prý pochopit především to, že doposud Jiří Drahoš vystupoval proti tomuto spojení a během zlomku vteřiny je schopen otočit o sto osmdesát stupňů. „To dokazuje, že není zralý, silný a hodnotově pevný pro funkci prezidenta republiky,“ rozčílil se v komentáři na svém facebookovém účtu Topolánek.
 
Prezidentský kandidát Mirek Topolánek také poznamenal, že si neumí ani představit, že všichni voliči ANO by si takovou koalici přáli. „Znovu opakuji, že já bych na místě prezidenta nejmenoval premiéra, který by mi nepřinesl na Hrad jasnou dohodu o většinové demokratické koalici,“ zdůraznil na závěr.
 
Topolánkovi Drahoš hýbe už delší dobu žlučí, a tak se do něj obouvá čím dál více, dokonce ho už i několikrát vyzýval, že by měli jít proti sobě do duelu.
 
Vyjádření prezidentského kandidáta Mirka Topolánka:

Jsem šokován vyjádřením Jiřího Drahoše, že by jako prezident jmenoval vládu ANO s podporou SPD a KSČM.
Dosud Jiří Drahoš vystupoval proti tomuto spojení. Tato otočka o 180 stupňů dokazuje, že není zralý, silný a hodnotově pevný  pro funkci prezidenta republiky.
Neumím si ani představit, že všichni voliči ANO by si takovou koalici přáli. Znovu opakuji, že já bych na místě prezidenta nejmenoval premiéra, který by mi nepřinesl na Hrad jasnou dohodu o většinové demokratické koalici.“

Celý příspěvek Ivana Langera: 

Nemyslím si, že Jiří Drahoš je Extrémista Nemyslím si, že Jiří Drahoš je Komunista Myslím si jen, že Jiří Drahoš Neví, zda co myslí Včera myslí Dnes myslí Zítra

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…