Drama: Spojený demoblok, Piráti a STAN. Proti Babiš a zbytek. Bude to těsné

19.11.2020 12:07

Společnost SANEP představila veřejnosti průzkum předvolebních nálad, který ukazuje, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš dál kraluje české politické scéně. Kraluje jí už nejméně 4 roky a prozatím se na tom nic nezměnilo. Nabízí se však otázka, s kým by Babiš po příštích volbách sestavoval koalici, protože posiluje trojdohoda ODS, KDU-ČSL a TOP 09 a voličskou přízeň si udržují i Piráti. A tyto subjekty v tuto chvíli odmítají po příštích volbách spolupracovat s Andrejem Babišem.

Drama: Spojený demoblok, Piráti a STAN. Proti Babiš a zbytek. Bude to těsné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto
reklama

Průzkum Společnosti SANEP ukazuje, že hnutí ANO Andreje Babiše si udržuje podporu 27,9 procenta občanů. Předvolební trojblok ODS, KDU-ČSL a TOP 09 by v tuto chvíli volilo 20,5 procenta voličů. Piráti skončili v tomto průzkumu na třetím místě se ziskem 16 procent hlasů.

Anketa

Kdo byl lepší ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 12024 lidí

Hnutí Starostové a nezávislí by skončilo čtvrté se ziskem 7,9 procenta hlasů. SANEP zatím Piráty a STAN nepočítal jako jeden subjekt, protože jednání o spolupráci těchto dvou stran sice probíhají, ale prozatím není jisté, zda na spolupráci opravdu dojde. Naproti tomu ODS, TOP 09 a KDU-ČSL už jednají o tom, v jakém kraji stane v čele kandidátky ten či onen lídr.

Páté skončilo hnutí SPD se ziskem 7,4 procenta hlasů a šestá ČSSD má jen o jednu desetinu hlasů méně. Komunisté mají podle průzkumu 5,5 procenta voličů a do Sněmovny by se dostali jako poslední subjekt.

Trikolóra Václava Klause mladšího se teď těší podpoře asi 3,6 procenta občanů. Necelé jedno procento voličů by nyní volilo Zelené.

Průzkum společnosti SANEP

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…