Drazí advokáti: Spory s Diag Human stojí Česko 15 milionů ročně

25.05.2012 21:38 | Zprávy
autor: joh

Deník Insider dnes informuje o tom, že právní spory s firmou Diag Human vyšel stát za rok na 15 milionů korun. V USA, Francii, Velké Británii, Rakousku a Lucembursku snažili získat některá česká umělecká díla nebo zablokovat bankovní účet.

Drazí advokáti: Spory s Diag Human stojí Česko 15 milionů ročně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

"Abychom to nepodcenili, tak všude máme místní právníky. Je to velká kauza, kde každá prohra může být precedentní," řekl pro Insider ředitel právního odboru ministerstva zdravotnictví David Kotris.

Účet za letošek ještě přijde

V Rakousku zastupuje Česko advokát Michael Hasberger, ve Francii si stát najal kancelář Anthony Van Hagena a v USA Babst Calland. Navíc právní poradcem ministerstva zdravotnictví je Tomáš Sokol, uvedl Insider.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…