Dron, který sestřelilo Turecko, byl prý ruské výroby

19.10.2015 13:38 | Zprávy
autor: vam, čtk

Bezpilotní letoun, který minulý pátek sestřelilo Turecko, byl ruské výroby, oznámil dnes turecký premiér Ahmet Davutoglu. Moskva nicméně Ankaře sdělila, že jim stroj nepatří. Podle Davutoglua tak mohl být syrské armády prezidenta Bašára Asada, bojovníků patřících ke straně syrských Kurdů známé pod zkratkou PYD, či jiných sil.

Dron, který sestřelilo Turecko, byl prý ruské výroby
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Jak premiér rovněž uvedl, sestřelení letounu mělo „zastrašující účinek“. Doufá, že Moskva bude do budoucna mnohem opatrnější, pokud jde o pohyb jejích letounů v syrském vzdušném prostoru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Chat Control

Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Trump vyhlásil válku celé civilizaci. Toto je pouze začátek

13:35 Ivan Hoffman: Trump vyhlásil válku celé civilizaci. Toto je pouze začátek

POHLED IVANA HOFFMANA Komentátor Ivan Hoffman je zneklidněn postupem amerického prezidenta Donald Tr…