Drsný vzkaz uprchlíkům od Jožo Ráže: Slovensko vám nic nedluží!

03.03.2017 14:10

Populární zpěvák Jožo Ráž v rozhovoru pro slovenský server ParlamentnéListy.sk vyslal jasný vzkaz všem politikům. Domnívá se, že se dnešní svět nachází ve velmi problematické situaci a tu je třeba řešit. Stávající slovenský premiér Robert Fico má prý v tomto zpěvákovu důvěru. Opoziční politiky však vnímá jak neschopné rozvraceče. Zmínil i uprchlíky, Spojené státy a Rusko.

Drsný vzkaz uprchlíkům od Jožo Ráže: Slovensko vám nic nedluží!
Foto: ReproFoto: DVTV
Popisek: Slovenský zpěvák Jožo Ráž
reklama

„Jsme ve velmi složité situaci a to nejen Slovensko, ale celý svět. Vládu, kterou máme, respektuji. Fica považuji za nejlepšího z těch politiků, kteří jsou k dispozici, a držím mu pěsti. A ti ostatní rozvraceči, těch je mi líto,“ prohlásil Ráž.

V minulosti už slovenské politiky kritizoval a nařkl slovenskou politickou scénu, že je propojená se zdejšími oligarchy. Jde to vůbec změnit? Ráž určitou cestu vidí snad jen v nastolení osvícené diktatury, která by to změnila. „Musela by nastat osvícená diktatura a velmi tvrdé sankce. Ani to by možná nepomohlo, ale jiné řešení nevidím,“ doplnil Ráž.

Mnozí Slováci prý mají pocit, že je jedno, co vlastně budou dělat. Ať udělají cokoliv, nic se nezmění. Lidé mají navíc strach z uprchlické krize. Ráž podle svých vlastních slov nemá nic proti pomoci lidem v nouzi, ale otázkou je, kolik lidí přicházejících dnes do Evropy, je skutečně v nouzi. Nemluvě o tom, že Slovensko v minulosti nekolonizovalo africké země, takže jejím dnešním obyvatelům nic nedluží.

„Nejsem proti humanitě a proti pomoci lidem v nouzi, to určitě ne. Ale opakuji těmhle migrantům, kteří se hrnou do Evropy, Slovensko jim nic nedluží, nikoho nekolonizovalo ani nevykrádalo. Takže u nás ať si nehledají řešení své krize. Ať si ho hledají tam, kde k ní došlo. Tedy v těch zemích, které je kolonizovaly, vydíraly a vykrádaly. Např. Anglie, Francie, Německo, Holandsko, Belgie a co já vím ještě které. Ale Slovensko jim opravdu nic nedluží, takže může poskytnout jen základní humanitární pomoc, a to tak, že jim můžeme pomoct, tam kde jsou, ale ať zůstanou tam, kde jsou,“ zdůrazňoval Ráž.

Pozornost věnoval i situaci v USA a vztahům nového prezidenta Spojených států Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Trumpa vnímá jako „kšeftaře“, který si o sobě asi myslí, že je skoro Bohem, ale to není pravda. Pokud jde o Putina, Ráž v něm v žádném případě nevidí hrozbu. „Všichni hlupáci, kteří s Ruskem ruší vztahy, na to doplatí,“ varoval Ráž.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …