Drtič Babiš: Všude vede ANO. Všude. Nová a zásadní čísla

06.09.2020 21:29

Volební potenciál, který přinesla Česká televize, ukazuje, že ve všech krajích by vyhrálo hnutí ANO Andreje Babiše. A to poměrně drtivě. Druzí by povětšinou mohli být Piráti pod vedením Ivana Bartoše. Průzkum přinesla agentura Kantar.

Drtič Babiš: Všude vede ANO. Všude. Nová a zásadní čísla
Foto: FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Volební potenciál ukazuje, kolik procent hlasů by politická strana, hnutí či koalice mohly v současnosti hypoteticky získat ve volbách do krajského zastupitelstva, pokud by se k nim přiklonili všichni lidé, kteří tuto volbu reálně zvažují a nevylučují svou účast u voleb. Suma volebních potenciálů není 100 %. Člověk, který vážně zvažuje volbu stran X a Y, je potenciálním voličem obou z nich. Ukazatel aktuálního volebního potenciálu je nutné chápat pro každou stranu odděleně. 

Ve Středočeském kraji by podle volebního potenciálu zvítězilo hnutí ANO Andreje Babiše (29,5 %) následované Piráty (19 %), ODS v koalici s dalšími stranami, dále koalicí STAN, KDU-ČSL a SNK ED. 

V Karlovarském kraji by hnutí ANO dokonce mohlo zvítězit ještě drtivěji (32,5 %), druzí jsou opět Piráti. Plzeňský kraj by rovněž měl přinést vítězství hnutí ANO (32 %), stříbrnou příčku by zde měla obsadit ODS s podporou TOP 09 a nezávislých kandidátů, třetí by měli být s minimálním odstupem Piráti. 

Jihočeský kraj rovněž poukazuje na vítězství babišovců (30 %), následovaní jsou Piráty, ODS a STAN – opět s minimálními odstupy mezi sebou, s výraznějším odstupem právě od hnutí ANO. 

Ještě drtivější by mohlo být vítězství hnutí ANO v Ústeckém kraji (37,5 %), v Kraji Vysočina a Pardubickém, Zlínském, Libereckém a Královéhradeckém kraji osciluje hranice procentního zisku hnutí Andreje Babiše rovněž kolem 30 procent. Nejiná situace je i v kraji Jihomoravském, kolem 35 procent je pak potenciál v Olomouckém kraji. Nejvýrazněji by pak mohlo ANO uspět v Moravskoslezském kraji, kde průzkum ukazuje potenciál 40,5 procenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…