Drtinová grilovala Ouzkého: Kdo je tajemný švýcarský investor?!

10.10.2011 23:11

Krušné chvíle si ve studiu ČT 24 prožil europoslanec za ODS Miroslav Ouzký, bývalý spoluzakladatel firmy IZIP, která má za úkol realizaci projektu elektronických zdravotních knížek. V pořadu Události komentáře se z něj moderátorka Daniela Drtinová úporně, leč marně snažila dostat, komu že zcela zdarma přenechal veškeré své akcie IZIPu.

Drtinová grilovala Ouzkého: Kdo je tajemný švýcarský investor?!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
reklama

Poté, co projekt spolykal více než půl druhé miliardy korun ze státního rozpočtu, převedl v tichosti jednatel společnosti Ouzký veškeré akcie na jednorázově založenou společnost ve Švýcarsku, která by měla elektronické zdravotní knížky provozovat. Kdo za touto společností stojí, však Ouzký nebyl schopen v pořadu sdělit.

Podle jeho slov firmu, která existuje pouze několik týdnů, zastupuje investor, který si nepřeje být znám. Veškerá jednání prý probíhala přes právní zástupce.

„Tento postup jsem si nevymyslel já, byl navržen renomovanou právní kanceláří," hájil se Ouzký, který o celé kauze tvrdí, že je to jen hrad z písku a nesmysl.

Odpůrci projektu v čele s ČSSD jsou opačného názoru...

„V projektu IZIP jde samozřejmě o peníze. Od počátku byl vymyšlen jako sofistikovaný tunel, jak připravit VZP o miliardy. Celý ten projekt je úplně k ničemu, nejde o nic jiného, než o dokonalý podraz," nebere si servítky středočeský hejtman David Rath (ČSSD). Poukázal na fakt, že miliardy investované do projektu IZIP budou chybět jinde, nedostane se prý na zdravotnický personál, lékaře i sestry.

„Je na čase vzít rozum do hrsti a zastavit tento ničemný projekt, z něhož nevzejde nikdy nic dobrého," vyzývá Rath. „Navíc to, že by měl být povinný, mě děsí," dodal.

Stejný názor má i poslanec za ODS a předseda zdravotnického výboru Poslanecké sněmovny Boris Šťastný. „Já jsem po výroku pana poslance ještě více zděšen, než v předešlých hodinách a dnech," nechal se slyšet po úvodních slovech europoslance Ouzkého s tím, že převod akcií na neznámého investora mimořádným způsobem vrhá stín na projekt, do kterého VZP investovala téměř dvě miliardy, ale i podle Šťastného i na celou ODS.

„Je to naprosto neprůhledné, nepředvídatelné a rizikové pro zdravotní pojišťovnu. Nedá se předvídat, co může nastat, ale je to všechno velice podezřelé. Nikdo není altruista, který by zdarma daroval někomu všechny akcie svojí firmy," uzavřel diskuzi Rath.

SLEDUJEME kauzu IZIP 


Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo může za 10 procent ODS? Vlivný muž ukázal do Řeporyjí. A Pavel Novotný pak ze sebe vydal to nejlepší

6:18 Kdo může za 10 procent ODS? Vlivný muž ukázal do Řeporyjí. A Pavel Novotný pak ze sebe vydal to nejlepší

Na starostu městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného (ODS) opět míří kritika z vlastních řad. Ne…