Drtivá většina Čechů je proti zvýšení platu ústavním činitelům, zjistil SANEP

15.08.2012 11:52 | Zprávy
autor: vfe

Návrh ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) na zvýšení platů ústavních činitelů odmítá přes čtyři pětiny obyvatel České republiky. Tři pětiny Čechů pak považují za nemravné, aby se zvýšily platy soudcům, ale i poslancům, senátorům a prezidentovi. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP.

Drtivá většina Čechů je proti zvýšení platu ústavním činitelům, zjistil SANEP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisícovka

Zvýšení mzdy jakékoliv skupině ústavních činitelů odmítá téměř čtyři pětiny veřejnosti. Soudcům by platy zvýšilo 4,8 procent lidí, prezidentovi 2,9 procent, premiérovi 1,8 procent, ministrům 1,3 procent, senátorům 1,2 procent a se zvýšením platu poslancům by souhlasilo jen 0,5 procent.

Platy ústavných činitelů jsou dostatečné. Jejich zvyšování je nemravné

Většina Čechů (81,5 procent) také souhlasí s názorem poslance Miroslava Opálky (KSČM), aby se místo zvyšování platů ústavních činitelů zmrazily mzdy nejvyšších státních úředníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Energie

Jaký je váš plán, jak zajistit naši energetickou soběstačnost a bezpečnost? Jak podle vás čelit těm výkyvům cen, které jsou opravdu čím dál častější a mají dopady na všechny z nás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prase s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

15:46 „Prase s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

„Muniční iniciativa pro Ukrajinu pokračuje, nákup stíhaček F-35 také a má proběhnout sjezd landsmanš…