Druhá největší nemocnice v zemi hlásí problémy. Na pomoc musí vysokoškoláci i středoškolačky

19. 10. 2020 14:31

Pokles zaměstnanců z řad druhé největší nemocnice u nás je znát. V domácí karanténě je už přes dvě stě zaměstnanců FN Brno, dalších asi sto pracovníků čerpá ošetřovné na člena rodiny; převážně zdravotní sestry a lékařky tak zůstávají se svými dětmi doma.

Druhá největší nemocnice v zemi hlásí problémy. Na pomoc musí vysokoškoláci i středoškolačky
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo
reklama

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21587 lidí
FN Brno se podařilo oslovit nejen mediky, ale i studenty vyšších a vysokých odborných škol. Posílit provoz nemocnice by mělo přes dvě stě studentů. Vládou uložená pracovní povinnost by se měla týkat převážně studentů 4. a 5. ročníků lékařských fakult. Ti ale nemohou zastávat práci lékaře a ani zdravotní sestry, vykonávat mohou jen práci sanitáře nebo ošetřovatele. Už na jaře přitom velká část z nich přišla o celý jarní semestr, nyní by se měla situace opakovat.

Nemocnice má aktuálně přislíbenou pomoc od 111 mediků a chce je využít na takové úkony, které se jim budou v životě hodit.

„My se budeme snažit, aby to měli studenti jako součást své praxe. Protože ta je pro ně nesmírně důležitá. Oproti té první vlně, kdy jsme je zapojovali spíš pro práci v odběrových stanech, nyní se budeme snažit zapojit je do péče odborné, aby tak byli s pacienty a aby trénovali na své budoucí povolání,“ uvedl zdravotnický náměstek Ondřej Ludka.

Pracovní povinnost se týká i posledních ročníků studijních programů, které se připravují na nelékařské zdravotnické povolání. Další pomocí pro FN Brno tak budou studenti VOŠ zdravotnických nebo vysokých škol s obory ošetřovatelství, všeobecná sestra nebo zdravotnický záchranář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: Rušíme přijímací testy. Znevýhodňují chudé a barevné

10:57 USA: Rušíme přijímací testy. Znevýhodňují chudé a barevné

Právě v den, kdy opustil Bílý dům prezident Donald Trump, aby byl vystřídán administrativou Joea Bid…