Držkopád Sobotky, Babiše i Stropnického. Je tu svěží průzkum

3. 4. 2017 10:55

Velmi výrazný propad zaznamanel v průzkumu agentury SANEP premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pohoršil si až na sedmé místo. V průzkumu, který se dlouhodobě zabývá hodnocením důvěryhodnosti ministrů koaliční vlády, vede nadále ministr financí Andrej Babiš (ANO). I ten však ale ztratil.

Držkopád Sobotky, Babiše i Stropnického. Je tu svěží průzkum
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně
reklama

Andrej Babiš si sice oproti listopadu pohoršil o šest procentních bodů, i tak je s více než 39 procenty nejdůvěryhodnější člen vlády. Ve srovnání s listopadem minulého roku je to největší zaznamenaný propad. Propad důvěry podle agentury je způsoben jak kauzou Čapí hnízdo, tak zejména asi situací kolem korunových dluhopisů.

Druhým nejdůvěryhodnějším členem vlády je pak ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), který si polepšil oproti listopadu o 2,9 %. Aktuálně tak získal 37,6 % kladných hlasů. Třetí pozici pak s 36,3 % obsadil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). 

Průzkum ZDE

Premiér Bohuslav Sobotka se propadl až na sedmé místo. Aktuálně má 24,5 % hlasů, předstihli jej ještě ministr obrany Martin Stropnický (ANO), ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Stropnický si však oproti listopadu také velmi výrazně pohoršil, o 5,1 % a spadl ze druhého místa na čtvrté.

Na poslední příčce pak vystřídal ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) jeho nástupce v resortu Jan Chvojka (ČSSD). 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…