Důchodci, do práce. Ministr Pilný nalil čistého vína ohledně penzí

24.05.2017 21:47

Nový ministr financí Ivan Pilný (ANO) ještě ani nebyl v úřadě a už dával jasně najevo, že bude poměrně tvrdým ministrem, a před několika dny konstatoval v rozhovoru pro deník Právo, že populace stárne a pracovních sil se nám nedostává, a tak nezbude, než aby se senioři zapojili do pracovního života. Možná nebudou moct těžit uhlí, ale nějakou práci podle Pilného jistě zastanou.

Důchodci, do práce. Ministr Pilný nalil čistého vína ohledně penzí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seniorka na sluníčku

Dnešní třicátníci a další ještě mladší Češi by si podle nového ministra financí Ivana Pilného (ANO) měli uvědomit, že český penzijní systém jednoho dne vyschne. Lidé se o sebe budou muset na stará kolena postarat sami. Prý k tomu budou mít tak jako tak příležitost přiložit ruku k dílu a vydělat si na slušný život, protože už dnes Česko trápí akutní nedostatek pracovních sil. Právě stárnutí populace je základem problému našeho důchodového systému. Na čím dál větší množství penzistů bude vydělávat stále méně ekonomicky aktivních lidí.  

„Penzijní systém samozřejmě dojede, dřív nebo později. Je třeba hledat cesty, jak z toho. Zatím se to nikomu nepodařilo. Moje děti nebudou dostávat důchod, z čeho by to proboha bylo? Musejí se o sebe postarat a šetřit si na stáří. Přemýšlet o tom, zda si koupit auto, jezdit na Seychely,“ prohlásil Pilný v rozhovoru pro deník Právo před několika dny.

Nechce brát příliš v potaz, že lidé starší 65 či 70 let už se mohou cítit unaveni. Sám se narodil ještě za druhé světové války, přesněji v roce 1944, takže se na lidi starší 70 let dívá jako na vrstevníky, o kterých z osobních zkušeností ví, že dokážou ještě pracovat. Jistěže nebudou v dolech těžit uhlí, ale určité typy práce by zvládnout mohli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se  šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat

19:49 Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat

REPORTÁŽ Chcete euro? „Jakmile euro nebude pro lidi přijatelné, je to z mého pohledu riskantní věc.“…