Důchodci se poradí, kdy a jak vyjdou na náměstí

29.03.2012 7:49

Rada seniorů chce dnes oznámit, jaké protesty chystají čeští důchodci proti vládním škrtům. Kabinet se rozhodl i přes nepříznivou ekonomickou situaci udržet plánované schodky rozpočtu a zemi nezadlužovat. Šetřit chce i na penzích, které by měly v příštích letech růst méně než dosud. Seniorské organizace s tím nesouhlasí. Podle jejich představitelů by tak ještě víc klesla životní úroveň penzistů.

Důchodci se poradí,  kdy a jak vyjdou na náměstí
Foto: Martin Kovář
Popisek: Zdeněk Pernes

Šéf rady Zdeněk Pernes se už zmínil o demonstraci, která by se měla konat ve druhé půli května na Palachově náměstí v Praze. Uvedl, že by se mohla uskutečnit ve středu 23. či 30. května. Přesný termín a další podrobnosti by dnes rada měla ohlásit.

Na konci roku činil průměrný důchod asi 10.550 korun. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) původně navrhoval, aby se v příštích třech letech penze zmrazily. Nakonec se zvyšovat budou. Valorizace by ale mohla zohledňovat třeba vývoj ekonomiky či to, kolik se vybere na důchodovém pojištění. Opozice vládní záměry kritizuje. Odboráři už svolali na Václavské náměstí protestní demonstraci na 21. dubna. Spolu s dalšími nespokojenými iniciativami žádají "zastavení asociálních reforem, demisi vlády a předčasné volby".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…