Důchodci vybírají kontejnery, stěžovala si čtenářka Bělobrádkovi. Ten je odkázal na jejich děti

06.09.2016 21:14

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek opět odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz, kteří se jej tentokrát ptali na bojkot Babišových médií, migrační krizi, důchodovou krizi a dokonce i na válku v Iráku a porušování mezinárodního práva ze strany USA.

Důchodci vybírají kontejnery, stěžovala si čtenářka Bělobrádkovi. Ten je odkázal na jejich děti
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Promluvil i Bělobrádek

„Proč bojkotujete Babišova média? Na nich nevidím nic špatného,“ poznamenal Erik Kraft s tím, že v rozhovorech přece není žádný problém, obzvlášť když je Bělobrádek s Babišem ve vládě. „A vzhledem k tomu, co vše Babiš vlastní, kupujete jeho uzeniny, olej, mléko, vajíčka...?“

Bělobrádek konstatoval, že k žádnému bojkotu nedochází, jde jen o vyjádření politického názoru. Nehodlá se totiž „tvářit, že vlastnění média je ve stejném, rovném postavení jako ostatní politici.“

Jan Mecka položil Bělobrádkovi stejný dotaz jako poslankyni TOP 09 Heleně Langšádlové. A to, zda ví, že USA porušují mezinárodní právo. „Že útok na Irák připravil o život asi 500 000 lidí? Že není možné měnit hranice za použití síly jako v případě odtržení Kosova od Srbska?“

S uznáním Kosova jsem se nikdy nesmířil a KDU-ČSL ho nepodpořila. Útok na Irák také nebyl povedený,“ stručně odpověděl Bělobrádek a dodal, že v případě Iráku však nešlo o násilnou změnu hranic.

Paní Libuše-1 si nebrala žádné servítky a do Bělobrádka se pustila pěkně zostra. „No, já na rozdíl od Vás nemám v programu politickou korektnost, takže stejně jako většina lidí se zdravým rozumem a přehledem můžu napsat: poskytovat azyl není povinností žádného státu, který není schopen se postarat o vlastní občany,“ poznamenala a začala si stěžovat na nízké důchody a obecně jednání vlády vůči seniorům. „Není Vám osobně na zvracení z vlády a poslanců, když všichni těmto lidem tvrdíte, že jim tím chcete zlepšit životní úroveň, a sami si přidáváte tisíce k už tak nadhodnocenému platu poslanců, senátorů, vládních úředníků,“ pokračovala paní Libuše a zeptala se, zda plány na veřejnou zakázku na integraci cizinců v hodnotě půl miliardy schválili občané ČR.

„Pěkný den, jste poněkud zmatena, ale pokusím se vám to vysvětlit,“ odvětil Bělobrádek s tím, že poskytovat azyl je povinné a politická korektnost v programu lidovců není. „Stát tady není od toho, aby se o lidi postaral, ale aby jim umožnil postarat se o sebe samé či pomohl rodinám a neziskovým organizacím,“ dodal s tím, že letos přibylo důchodcům 40 Kč, příští rok to bude zase více. Na závěr poznamenal, že voliči plány vlády schválili ve chvíli, kdy ji zvolili, a tím jí dali mandát k rozhodování.

Libuše-1 se však nedala a položila Bělobrádkovi další dotaz. Tentokrát již bez migrace, rovnou na životní úroveň důchodců. „Víte, milý pane, že důchodci u nás na sídlišti chodí vybírat ráno kontejnery, protože nemají na jídlo? A to jako se máme jako plátci daní na vaše platy ve vládě a parlamentu dívat, jak se plazíte před EU rozhodnutími a kašlete na české lidi?“ rozohnila se a připomněla místopředsedovi vlády, že demokracie znamená „vláda lidu“, a tudíž jsou oni našimi zaměstnanci, ne my jejich nevolníky. „Hodláte to Vy osobně změnit, nebo jste na straně zastánců NWO?“

„Pěkný den, pak je to ostuda jejich dětí, že to dopustí,“ odpověděl Bělobrádek s tím, že je otázkou, za co všechno důchodci utrácejí, protože „u nás je sociální systém natolik robustní, že určitě je problém někde jinde“. Následně se jal vyvrátit domněnku Libuše-1, že je její zaměstnanec. „Zapomínáte, že vy nejste lid, ale máte stejný hlas ve volbách jako já. Voliči rozhodli, že je zastupuji, a dělám tak podle svého svědomí a vědomí. Nevolníka ze sebe můžete dělat tak maximálně sama. NWO neznám, znám RWE,“ dodal.

„Dobrý den, proč by naši vymírající populaci měli zachraňovat zrovna uprchlíci z Blízkého východu?“ zeptal se čtěnář igri s přípomínkou, že Ukrajinců, Vietnamců a Číňanů je tu přece také dost.

„Pěkný den, uprchlíci nás rozhodně nezachrání, potřebujeme mít vlastní děti, proto pracující rodiče podporujeme, a plníme tím prorodinnou politiku,“ poznamenal Bělobrádek a dodal, že uprchlíkům je třeba hlavně pomoci, aby se mohli vrátit zpět do svých domovů.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…