Důchodová komise se bude zabývat druhým důchodovým pilířem

03.07.2014 6:29

Důchodová komise a její pracovní skupiny by dnes měly projednávat postupy pro ukončení druhého důchodového pilíře a věk odchodu do penze. Pro zrušení jednoho z druhů fondového spoření už má komise od ministerstva nástin tří variant, diskutuje ale i o právní stránce záležitosti.

Důchodová komise se bude zabývat druhým důchodovým pilířem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodci, ilustrační foto
reklama

Dokument ministerstva počítá mimo jiné s možností dál spořit, ale jen ze svého, s vyplacením všech vkladů nebo s převedením části peněz do veřejného důchodového systému a části do třetího pilíře. V případě návrhu změn věku odchodu do důchodu se posun v debatě zatím spíše neočekává.

Druhý důchodový pilíř prosadila vláda Petra Nečase (ODS). Od loňska mohou lidé přesměrovat tři procenta odvodů z veřejného důchodového systému do vlastního spoření u penzijních společností, částku ve výši dvou procent odvodů musí přidat ze svého. Nynější koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se ke zrušení druhého pilíře zavázala ve své smlouvě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

4:45 Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

Jižně od toskánského města Livorno na západním břehu Itálie leží malé nádraží. Místní mu říkají Camp…