Důchodová komise se bude zabývat druhým důchodovým pilířem

03.07.2014 6:29

Důchodová komise a její pracovní skupiny by dnes měly projednávat postupy pro ukončení druhého důchodového pilíře a věk odchodu do penze. Pro zrušení jednoho z druhů fondového spoření už má komise od ministerstva nástin tří variant, diskutuje ale i o právní stránce záležitosti.

Důchodová komise se bude zabývat druhým důchodovým pilířem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodci, ilustrační foto

Dokument ministerstva počítá mimo jiné s možností dál spořit, ale jen ze svého, s vyplacením všech vkladů nebo s převedením části peněz do veřejného důchodového systému a části do třetího pilíře. V případě návrhu změn věku odchodu do důchodu se posun v debatě zatím spíše neočekává.

Druhý důchodový pilíř prosadila vláda Petra Nečase (ODS). Od loňska mohou lidé přesměrovat tři procenta odvodů z veřejného důchodového systému do vlastního spoření u penzijních společností, částku ve výši dvou procent odvodů musí přidat ze svého. Nynější koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se ke zrušení druhého pilíře zavázala ve své smlouvě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…