Důchodová reforma? Podle Kocourka je pět minut po dvanácté

04.03.2011 13:26

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek se vyjádřil ke kritice vládní důchodové reformy. Zdůraznil, že k ní musí dojít co nejrychleji, poněvadž již nyní je prý v této oblasti "pět minut po dvanácté". Pomůže údajně ke stabilizaci veřejných financí.

Důchodová reforma? Podle Kocourka je pět minut po dvanácté
reklama

Ministr průmůslu a obchodu připomněl, že ODS začala připravovat důchodovou reformu už v minulosti. "Ovšem kvůli padnutí vlády v době českého předsednictví nakonec k prosazení reformy nedošlo," uvedl Martin Kocourek (ODS). Pokud by se tak podle něj bývalo stalo, mohly být nyní kroky méně citelné, než jsou avízované. "Každý další rok váhání však situaci i nadále může zhoršit," varoval Kocourek.

Čtěte také:

Současnou dobu tak ministr pokládá za nanejvíc příznivou pro to, aby se podařilo reformu prosadit. Pomáhá k tomu politická shoda v koalici. "Ta by nám měla pomoci řádně informovat občany a umožnit vše prosadit," myslí si Kocourek.

Čtěte také:

Kocourek zdůraznil, že účinnost pro navrhovanou reformu by měla vejít v roce 2013. Odmítl a označil za předčasné úvahy o tom, že by důchodová reforma mohla být vrácena při dalších projednáváních zpět do sněmovny.

K vystoupení Martina Kocourka se vzápětí vyjádřil i úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.  "Jde o pokračování daňových reforem, nikoli o důchodovou reformu, jak je záměrně mylně označována. Vláda oznamuje, že reformou získá v rozpočtu ročně 58 miliard korun. Na důchody však půjde jen třetina," řekl Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ahe, olb
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…