Důležité vítězství nad zeleno-rudou lavinou v Bruselu, hlásí Vondra

05.07.2020 18:45

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) oznámil důležité vítězství nad zeleno-rudou lavinou v Bruselu. Tato koalice mu připomíná hladového tygra, který si rád chodí pro další sousta, když mu jednou ustoupíte a předhodíte mu kousek masa.

Důležité vítězství nad zeleno-rudou lavinou v Bruselu, hlásí Vondra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
reklama

Když Alexandr Vondra kandidoval do Evropského parlamentu, prohlašoval, že hlavní střet v EU se nepovede v otázkách zahraniční politiky, ale na poli životního prostředí. Povede se boj o to, zda zvítězí zdravý rozum, či zelená ideologie. Takto to Vondra vnímal a vnímá, a voliči, kteří ho zvolili, mu dali za pravdu.

Vondra zdůrazňoval, že i jemu jako konzervativci záleží na životním prostředí, ale prý je třeba ho chránit s využitím zdravého rozumu.

Teď oznámil drobný, ale podle svých vlastních slov důležitý úspěch.

Zelení, socani, komunisti a levicově-zelení liberálové vždycky utvoří jednotný blok, kterému lidovci ustoupí. Výsledkem jsou pak zcela revoluční postupy. To samé chtěli předvést i teď. Požadovali nejen zákaz investic do jádra, ale i do plynu, což je šílenství, protože když nebude foukat vítr a svítit slunce a energii neumíme skladovat, nebylo by ji jak vyrobit. Chtěli zakázat investice větším podnikům. Požadovali dokonce genderovou rovnost pro rekvalifikaci horníků! Ale při dnešním hlasování zeleno-rudá koalice prohrála. Poprvé od loňského léta, kdy se ustavil nový EP. Domluvil jsem se se stínovou zpravodajkou za eurolidovce, že nebudeme v zásadních věcech ustupovat,“ napsal Vondra v závěru pracovního týdne.

Považuje za naprosto zásadní radikálům neustupovat, protože zelení radikálové podle něj připomínají tygra, který si s chutí přijde pro další sousta, když už jedno dostal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš je lhář a křivák, řekl Xaver. Dal výzvu jeho peněžence

12:12 Drahoš je lhář a křivák, řekl Xaver. Dal výzvu jeho peněžence

Současná Rada ČT je obviňována, že neprávem odvolala dozorčí komisi. To a nejen to vysvětloval ve St…