Důvěra ve vládu klesla. Zemanovi ale věří více lidí

24.04.2014 17:17

Důvěra lidí ve vládu a poslance v dubnu klesla. Kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) věří 42 procent lidí, což je o tři procentní body méně než v březnu. Vyšší důvěru lidí oproti vládě má prezident Miloš Zeman, kterému věří stejně jako v březnu 49 procent lidí. Vyplývá to z výsledků dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Důvěra ve vládu klesla. Zemanovi ale věří více lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Také oběma parlamentním komorám důvěra klesla. Sněmovně věří 32 procent občanů, v březnu to bylo 35 procent. Senát má důvěru ještě menší - v dubnu klesla na 30 procent z březnových 33 procent.

Nejvíce Češi věří obecním zastupitelstvům a starostům. Téměř dvě třetiny (63 procent) lidí důvěřují svému obecnímu zastupitelstvu, tři pětiny (61 procent) pak přímo starostovi. Krajští zastupitelé mají důvěru 41 procent občanů, samotný hejtman pak 37 procent. Důvěryhodnost osob stojících v čele samospráv tedy přesně kopíruje míru důvěry v celá zastupitelstva.

Nespokojenost s politickou situací v České republice vyjadřuje přesná polovina obyvatel, což je v posledních třech měsících téměř neměnné. V září loňského roku byly nespokojené tři čtvrtiny lidí a od té doby jejich počet klesal. Naopak spokojeno je nyní 13 procent lidí, 34 procent pak uvedlo, že nejsou ani spokojeni, ani nespokojeni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

8:04 Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto t…