Dva klíčoví náměstci Andreje Babiše prý chtějí odejít

04.03.2015 10:51

Do konfliktu se svým šéfem se dostali dva náměstci ministra financí Andreje Babiše. Simona Hornochová a Lukáš Wagenknecht. Oba měli nabídnout svou rezignaci, píše server Echo 24.

Dva klíčoví náměstci Andreje Babiše prý chtějí odejít
Foto: Česká televize
Popisek: Lukáš Wagenknecht
reklama

Přitom oba náměstky si Babiš na ministerstvo před rokem sám přivedl.

Podle serveru je v obou případech věcným důvodem sporu systém elektronických registračních pokladen. Zavést jej podle chorvatského vzoru dostala za úkol náměstkyně Hornochová. Babišovi se ale nelíbí, že se příprava zdržuje a že v této chvíli není jisté, že systém začne skutečně v lednu 2016 fungovat.

Náměstek Wagenknecht měl zase počátkem února odmítnout podepsat zakázku pro firmu BDO IT, které chtěli úředníci ministerstva bez soutěže svěřit dvousettisícovou zakázku na supervizi budování systému elektronických pokladen. „Wagenknecht proto odmítl dál dohlížet na ministerský IT odbor a zakázku pak musel podepsat pouze šéf odboru Miroslav Hejna,“ uvedl server a připomněl, že Wagenknecht je prvním náměstkem a jako šéf auditního orgánu má na starost dohled nad všemi evropskými dotacemi.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

O tom, že se start elektronické evidence tržeb pravděpodobně nestihne k 1. lednu 2016, informují také dnešní Hospodářské noviny. „Ten termín je šibeniční, ale když se to nestihne, tak to bude od 1. dubna a nic se neděje,“ cituje list Babišova slova, která pronesl včera na konferenci pořádané Hospodářskou komorou. Na ní ministr financí zopakoval, že díky evidenci tržeb by stát měl na daních vybrat o 12 miliard korun navíc.

Hornochová také uvedla, že i když návrh zákona počítá s tím, že zákazník by měl povinnost si účtenku odebrat, žádné sankce za nepřevzetí účtenky zákazníkovi hrozit nebudou. „Pokud s tím někdo bude mít problém, jsme připraveni tuto povinnost vypustit,“ řekla včera Hornochová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…