Burkhard prozradil, že zastává prozápadní postoje a „internetovým trollem“ se stal především proto, že chtěl zažít jistý druh dobrodružství. Podobný druh práce dle jeho názoru nejspíš nikde jinde neexistuje. V rámci zkušebního textu měl napsat o pozitivech a negativech vegetariánství. Poté již následoval text, kde měl napsat, co si myslí o ruských humanitárních konvojích v Doněcku. „Já jsem pracoval v oddělení, kde nás bylo dohromady dvacet. Všichni zaměstnanci pracovali po 12 hodinách a střídali se na noční a denní směny. Nemohli jsme však pracovat z domova, ale mohl jsem si alespoň zvolit denní směnu,“ popisuje Burkhard, který pobíral plat ve výši 45 000 rublů.
„Internetoví trollové“ v Internet Research byli dle Burkhardových zkušeností rozděleni do týmů po třech. Jejich úkolem bylo účastnit se internetových diskuzí v rámci webových stránek ruských měst a vesnic. „Jeden z nás vystupoval jako kritik ruských úřadů či prezidenta a do diskuze vkládal nesouhlasné názory. Další dva mu oponovali. Přidávali například nějaký obrázek či link potvrzující jejich názory. Prostě tak, aby nepohodlného kritika argumentačně vymazali,“ vysvětluje celý proces Burkhard a dodává, že mezi sebou členové týmu příliš nekomunikovali, protože na to ani nebyl čas. „Každý náš komentář musel mít alespoň 200 znaků. Měli jsme tedy čas jen na psaní,“ říká bloger.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro