Dvanáct nominací na České lvy získalo Odcházení Václava Havla

05.02.2012 10:57 | Zprávy
autor: čtk, mp

Nejvíce nominací na České lvy mají snímky debutujících režisérů Václava Havla Odcházení - dvanáct - a Zdeňka Jiráského Poupata - deset. Odcházení zabodovalo ve všech kategoriích.

Dvanáct nominací na České lvy získalo Odcházení Václava Havla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Havel

Po osmi nominacích mají snímky Nevinnost Jana Hřebejka a Alois Nebel Tomáše Luňáka. Šest nominací dostal snímek Roberta Sedláčka Rodina je základ státu. Spolu s Odcházením, Nevinností a Poupaty zabodoval v hlavních kategoriích, tedy za nejlepší film, režii a scénář. Na sobotním večeru v pražském kině Lucerna byla v každé z tuctu kategorií hodnotících 24 celovečerních hraných filmů (z nich 17 debutů) vyhlášena pětice nominovaných. Při finálovém ceremoniálu 3. března ve Velkém sále Lucerny budou zveřejněny výsledky druhého kola hlasování, vítěz vzejde ze tří titulů.

Vše k tématu skon Václava Havla

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Předkupní právo na zemědělskou půdu

V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

20:10 „Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

„Snaha dodatečně smiřovat, co je smířeno, se neodbytně vlamuje do otevřených dveří. Celá tato akce j…