Dvě procenta z rozpočtu na obranu? To ani náhodou, vzkazuje Martin Schulz

06.08.2017 16:32

Předseda SPD Martin Schulz a další z vysokých představitelů Thomas Oppermann se shodují na tom, že Německo by nemělo vydávat dvě procenta hrubého domácího produktu na obranu, jak požadují například kancléřka Angela Merkelová či prezident USA Donald Trump. Píší to Novinky.cz. A svůj komentář k tomu přidal také advokát Jiří Vyvadil.

Dvě procenta z rozpočtu na obranu? To ani náhodou, vzkazuje Martin Schulz
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Martin Schulz
reklama

„Říkám jasné ne ‚dvouprocentnímu‘ cíli Trumpa a CDU/CSU,“ vymezil se Schulz s Oppermannem. Podle nich to není pouze nerealistické, ale je to zkrátka i špatný cíl. Domnívají se, že dosáhnout dvouprocentních výdajů na obranu by vyžadovalo téměř zdvojnásobit současný obranný rozpočet. 

Původní text ZDE.

V danou chvíli by se z Německa pak prý stala nejsilnější vojenská mocnost Evropy, což podle strany nikdo nechce i vzhledem k nacistické minulosti země. Ta by měla spíše usilovat o vytvoření společné evropské armády, míní. 

„Schulze rozhodně nemusím a on taky totálně prohraje. Ale v tomto  s ním souhlasím. Nevidím důvodu, proč zvyšovat výdaje na obranu na 2 %. To jako, abychom na hranicích s Ruskem vyprovokovali 3. světovou válku, či posilovali přítomnost v Afghánistánu, kde nás Tálibán za chvíli zadupe do země a hlavně, abychom podporovali zbrojní průmysl USA. Tak to ani náhodou,“ zkonstatoval Vyvadil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To nevymyslíš. EU přišla s novým předpisem. Do basy kvůli počasí?

12:46 To nevymyslíš. EU přišla s novým předpisem. Do basy kvůli počasí?

Hnutí Liga Libe, které bojuje za právo každého slušného bezúhonného občana na zbraň, zveřejnilo séri…