Džamila Stehlíková má jasno: Rath je narcis

9. 6. 2012 18:17

Bývalá ministryně za Zelené Džamila Stehlíková je profesí psychiatrička a bulváru poskytla rozbor osobnosti bývalého středočeského hejtmana. A ten je jednoznačný: David Rath je podle ní narcis, ulétávající na kostýmech a posedlý ukazováním své důležitosti.

Džamila Stehlíková má jasno: Rath je narcis
Foto: fcb
Popisek: David Rath - Al Capone
reklama

Už měsíc není David Rath hejtmanem a poslanecký mandát vykonává z litoměřické vazební věznice. Přesto je možné sledovat klip, ve kterém se prezentoval jako rytíř v brnění, zachraňující blonďatou dívku. Upoutávka na Muzikálové dny v Poděbradech byla podle deníku Blesk nejspíš poslední hejtmanovou kostýmní roli. Těch přitom za dva a půl roku v čele středočeského kraje zvládl více než dost.

Fotogalerie: - Rathova kancelář

Lékárna U červeného orla, sídlo poslanecké kancelá...
Rathova kancelář sídlí v Havelské 14 spolu s různý...
Jednou z firem je i MEDON s r.o.
MEDON s r. o. pořádal mimo jiné i lékařská sympozi...
Podle zlých jazyků ČLK v době Rathova prezidentová...
Rathovu kancelář najdete o patro výše než MEDON s ...

Minulý rok si při stejné příležitosti střihl roli mafiána v klobouku, oslňujícího krásku v zakouřeném baru. I webové stránky kraje, nemluvě o Rathově facebookovém profilu, ukazují mnoho fotografií, na kterých se hejtman prezentuje jako „práce všeho druhu.“ Fotografům pózoval jako hasič, řidič autobusu, nebo chovatel vepřů.

Anketa

Ptáme se znovu: Myslíte si, že je David Rath vinen?

40%
60%
hlasovalo: 7450 lidí


Dvořan, lékař, kuchař

Mezi kuriozity patří třeba jeho vyobrazení jako středověkého dvořana nebo doktora z filmu Postřižiny. Prezentoval se i jako kuchař, a to dokonce ve společnosti legendy českého kulinářství Jaroslava Sapíka.

Psychiatrička Džamila Stehlíková má jasno: „Převlékáním do různých rolí chce k sobě připoutat pozornost okolí. Chce tím sdělit, že on zvládne libovolnou profesi a bude pro ni ozdobou. On, taková významná osobnost! Je to klasický narcis, zahleděný do sebe," odhaluje exhejtmanův psychologický profil.

Právě toto velikášství podle ní zlomilo hejtmanovi vaz. „Tito lidé všeobecně ztrácejí kritiku nad svým chováním. Jsou přesvědčeni o své naprosté výjimečnosti a o tom, že si mohou dovolit vše,“ vysvětluje Stehlíková. Právě to podle ní mohlo vést i k ambicím na velkolepou proměnu zámku v Buštěhradě, která nakonec utnula hejtmanovu kariéru a vrátila jej na zem.

Podle Stehlíkové bývá pro narcisy střet s realitou velmi bolestný.  Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…