EU bude muset přistoupit k deportacím, zaburácel Zeman z novin na téma uprchlické krize

23.01.2016 19:05

Podle prezidenta Miloše Zemana bude v příštím roce muset Evropská unie přistoupit k masivním deportacím, neboť příliv uprchlíků nepoleví. Uvedl to v rozhovoru pro dnešní deník Právo.

EU bude muset přistoupit k deportacím, zaburácel Zeman z novin na téma uprchlické krize
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana ze zámku v Lánech

Evropská unie podle české hlavy státu neměla připraven žádný mechanismus proti migrační krizi, přestože byla varována. „Oslyšela varování a nyní se dostala do velmi obtížné situace, ze které jediným východiskem je deportace tzv. ekonomických imigrantů. A doplnil bych, že i deportace těch, kdo šíří nenávist,“ uvedl. 

Prezident Zeman je pro důsledné dodržování tzv. dublinských dohod, které mimo jiné znamenají, že osoby, které nedostanou azyl, jsou vyhoštěny. „A že jsou, jak sami západoevropští politici uvádějí, vyhoštěni i tzv. ekonomičtí imigranti. Můžeme se samozřejmě přít o to, jaké procento ekonomických migrantů v té celkové vlně uprchlíků existuje. Já osobně se domnívám, že je značně vysoké,“ podotkl s tím, že Evropská unie by měla najít dohodu se zeměmi, které budou ochotny přijmout migranty bez definovaného domova. Jednou z těchto zemí by podle něj mohlo být Alžírsko. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jak následně Zeman ve svých slovech uvádí, silvestrovské útoky v Kolíně nad Rýnem se daly předvídat, a to na základě jedné ze súr, která vyzývá muže, aby bil svou ženu, pokud uzná, že je neposlušná. „Islámské právo kromě toho dává svědectví ženy před soudem poloviční hodnotu svědectví muže. To všechno jsou fakta, to jsem si nevymyslel. Z toho a z mnoha dalšího včetně zahalování vyplývá, že vztah muslimské komunity k ženám od vztahu evropské komunity k ženám se liší,“ sdělil.

Podle Zemana by měla česká vláda připravovat ochranu hranic. „Uvítal jsem cvičení, které proběhlo na jižní Moravě, kde spolupracují armáda a policie například formou smíšených hlídek. Uvědomte si, že odmítání kvót samo o sobě nestačí. Je otázka času, kdy se migrační vlna přelije do České republiky. Spouštěč může být různý, v Rakousku, v Německu,“ sdělil. Následně se také vyjádřil k existenci společné pohraniční stráže, na které se podle něj Evropská unie shodne. „Otázka je pouze kdy. Čím později, tím hůře pro EU, a tím nákladnější ten proces bude. A to nemyslím jen náklady na tu pohraniční stráž. Tím myslím třeba i náklady na repatriaci, což není nic levného. Naložíte lidi do letadla, a v každém letadle mají být čtyři hlídkující policisté. To by nakonec vytvořilo letecký most, který má také nikoliv nevýznamné náklady,“ uvedl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

7:17 Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohod…