EU dospěla do zrůdného stavu a spěje ke katastrofě, říká senátor Pakosta

24.01.2012 21:30

Senátor Petr Pakosta opustil svou stranu ODS a ukončil i členství v senátorském klubu ODS. On sám tvrdí, že za svou politickou kariéru dělal pro veřejné blaho vše, co bylo v jeho silách, na základě diskuse v senátorském klubu ho však kolegové nakonec hodili přes palubu. Nejen jeho odchodu byl věnován úterní pořad Fakta Barbory Tachecí televize Prima.

EU dospěla do zrůdného stavu a spěje ke katastrofě, říká senátor Pakosta
Foto: senat.cz
Popisek: Bývalý senátor Petr Pakosta
reklama

Petr Pakosta již dříve označil členy klubu senátorů ODS za velmi kvalitní osobnosti. „Senátoři ODS patří mezi nejkvalitnější lidi, kterými strana disponuje,“ zopakoval svůj postoj v televizi Prima. Stejně tak se zdá, že respektuje rozhodnutí těchto „kvalitních lidí“, kteří se rozhodli, že už Pakostu mezi sebou nechtějí.

„Byla kolem toho velká diskuse, kolegové se nebáli říci své názory, které si myslím, že byly pravdivé, že si kolegové na nic nehráli,“ uvedl Pakosta. „Po této diskusi jsem se rozhodl, že senátorský klub opustím,“ poodhalil roušku svého rozhodnutí.

Petr Pakosta si stěžoval na neochotu ostatních stranických kolegů k diskusím. Obzvláště kritizoval přístup oblastního sdružení ODS v Náchodě. „Diskuse bylo to, co mi především chybělo, zejména na oblastním sdružení Náchod. Já jsem říkal své názory a snažil jsem se získat zpětnou vazbu od ostatních členů, ale ta diskuse byla stále odstrkována a odmítána,“ svěřil svou zkušenost moderátorce pořadu Fakta Barboře Tachecí.

EU spěje ke katastrofě

Petr Pakosta, podobně jako prezident Václav Klaus, nepatří mezi příznivce Evropské unie. „Já osobně bych volil ještě tvrdší slova, než Václav Klaus. To proto, že nejsem prezidentem republiky, jsem pouhý senátor, a proto si tu větší tvrdost mohu dovolit,“ předeslal a přitakal Klausovu názoru, že členství v EU České republice nepřineslo nic dobrého.

„Dokonce bych uvedl, že Evropská unie spěje ke katastrofě,“ řekl Pakosta s tím, že by hypoteticky bylo možné této katastrofě zabránit, ale vyžadovalo by to složitou reorganizaci.

„Evropa původně vznikla na ekonomické bázi. Postupně ale začali mít někteří politické ambice a přerostlo to do toho stavu, který já považuji za zrůdný. Pokud by zde byla dostatečná sebereflexe a pokud by byla EU schopná navrátit se ke svým kořenům, pak tu ten prostor (k potlačení katastrofy) je. Pokud ne, pak se děj vůle boží,“ uzavřel Pakosta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…