EU je od toho, aby vám pomohla, řekla Česku von der Leyenová. A poslala ventilátory

22.10.2020 14:17

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na twitteru informovala, že do České republiky zasílá 30 ventilátorů z evropských rezerv a další pomoc již EU připravuje. „EU je tu proto, aby pomáhala,“ prohlásila Leyenová, která je v kontaktu s premiérem Andrejem Babišem.

EU je od toho, aby vám pomohla, řekla Česku von der Leyenová. A poslala ventilátory
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

68%
32%
hlasovalo: 24296 lidí

„Česko v současnosti čelí jedné z nejobtížnějších situací v Evropě. Počet případů koronaviru rychle roste. Země potřebuje zdravotnické vybavení k léčbě pacientů v nemocnicích. V této těžké době nenecháváme své evropské přátelé osamocené. Proto Evropská komise mobilizuje zdravotnický materiál prostřednictvím našeho Mechanismu civilní obrany,“ říká Leyenová na twitteru.

„Právě jsem telefonovala předsedovi vlády Andreji Babišovi, abych mu řekla, že rychle odesíláme do Česka sadu 30 ventilátorů z naší rezervy. Jsme také v kontaktu s dalšími EU zeměmi, abychom mobilizovali více ventilátorů pro Českou republiku. Jsme v tom společně,“ dodala předsedkyně Evropské komise ve videu.

 

 

V České republice je nejvíce nakažených na sto tisíc obyvatel z celé Evropy, včerejších téměř 15 tisíc nakažených je pátý největší přírůstek na starém kontinentu. V posledním týdnu patří Česko v přepočtu na milion obyvatel dokonce mezi nejhůře zasažené země na světě. Vláda Andreje Babiše proto znovu zavedla téměř úplný lockdown, který zatím potrvá do 3. listopadu.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…