EU nabízí více peněz Turecku v uprchlické krizi. Za těchto podmínek

04.10.2015 18:42 | Zprávy

Evropská unie a Turecko uzavřely dohodu. Na turecké straně bude postaveno šest nových uprchlických táborů a oba státy budou společně hlídkovat v Egejském moři, aby co nejvíce zredukovaly množství uprchlíků mířících do země. Informuje o tom server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.

EU nabízí více peněz Turecku v uprchlické krizi. Za těchto podmínek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Už před dvěma lety Brusel nabídl Ankaře, že postupně dojde ke zrušení vízové povinnosti mezi EU a Tureckem, pakliže bude Turecko důsledněji chránit své hranice, a právě tato dohoda je dnes uváděna v život. V praxi to znamená, že v Turecku vznikne šest nových uprchlických táborů a běženci, kteří dorazí na jih Evropy z této země, tam mohou být vráceni.

Zprávu v němčině naleznete zde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Neschopnost nebo to někdo chtěl? Zdržené Dukovany jdou za vládou, odhalil profesor

18:29 Neschopnost nebo to někdo chtěl? Zdržené Dukovany jdou za vládou, odhalil profesor

Na konferenci o budoucnosti Evropy v měnícím se světě, kterou v Poslanecké sněmovně pořádali Radim F…