EU nařídí, my to zaplatíme? Hamáček protestuje, jde o policii

22.09.2019 16:51

V České republice už sedmým rokem platí zákaz používání střel s olovem v mokřadech. Evropská unie by ráda tento zákaz zavedla plošně. Problém je, že nechce zůstat jen u toho. Ve hře je plošný zákaz střel s olovem, který by tvrdě dopadl na myslivce a podle ministra vnitra Jana Hamáčka to může být velký problém i pro českou policii.

EU nařídí, my to zaplatíme? Hamáček protestuje, jde o policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

Deník Právo přišel s informací, která může představovat velkou ránu pro myslivce i pro policisty. EU totiž uvažuje o úplném zákazu střel s olověným jádrem a rybářských olůvek.

Úplný zákaz používání střeliva s olověným jádrem by v praxi znamenal zásadní omezení připravenosti policistů, nárůst nákladů nejen na střelivo, ale i na častější obměnu služebních zbraní. Případný úplný zákaz střeliva s obsahem olova je nevhodný a ve svém důsledku i potenciálně nebezpečný,“ řekl Právu Hamáček.

Poslankyně Jana Černochová (ODS) k tomu dodala, že případné ocelové střely se ve městě mohou víc odrážet, a mohou tedy být podstatně nebezpečnější než střely s olovem. Ve stejném duchu se vyjádřil také viceprezident Ligy Libe hájící majitele zbraní a člen Českomoravské myslivecké jednoty Bohumil Straka. Ten navíc EU varoval, že se olova stejně nezbaví.

„I kdyby všechno olovo mávnutím kouzelného proutku zmizelo, je třeba počítat s tím, že jde o koncový prvek přirozeného radioaktivního rozpadu vyšších prvků. Uvolňování olova v přírodě EU nezabrání, i kdyby vydala tisíc zákazů,“ dodal Straka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

18:18 Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

RADA ČESKÉ TELEVIZE Drtivý úder schytal ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák na posledním leto…