EXKLUZIVNĚ Zeman se rozhodl. Kajínek dostane milost

11.05.2017 15:18

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek bude volný. Prezident Miloš Zeman to nepřímo potvrdil ParlamentnímListům.cz. Oficiálně své rozhodnutí podle svých slov oznámí po návratu z Číny.

EXKLUZIVNĚ Zeman se rozhodl. Kajínek dostane milost
Foto: repro Youtube.com
Popisek: Doživotně odsouzený Jiří Kajínek
reklama

Miloš Zeman zhruba před měsícem v Čáslavi při setkání s občany uvedl, že vážně uvažuje o milosti pro Jiřího Kajínka. Nyní během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, že už je rozhodnutý.

„Víceméně už jsem rozhodnutý a oznámím to po návratu z Číny,“ uvedl prezident pro PL. Na doplňující otázku, zda je rozhodnut ve směru milost udělit, Zeman odpověděl: „Myslím si, že Jiří Kajínek nemusí žít v zoufalství.“

Jde tedy o sice nepřímé, ale jasné potvrzení. Skutečnost, že se prezident rozhodl, naznačoval i středeční program první dámy Ivany Zemanové, která neočekávaně zavítala do rýnovické věznice a s Kajínkem se setkala.

Podle jeho slov však první dáma tuto zprávu Kajínkovi ve středu při setkání nejspíš neřekla. „Velmi pochybuji,“ sdělil na dotaz.

První dáma na návštěvě Kajínka

Den před touto informací totiž navštívila první dáma Ivana Zemanová ve věznici doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka. Snímky ze setkání zveřejnil ve středu hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Na jeho facebookovém a twitterovém účtu se ve středu po poledni objevily dva nečekané snímky. Jde o setkání první dámy Ivany Zemanové s „jedním z vězňů“ ve věznici v Rýnovicích na Liberecku.

Nejmenovým vězněm nebyl nikdo jiný než nejslavnější český trestanec Jiří Kajínek, který si odpykává doživotní trest za dvojnásobnou vraždu. O Kajínkově vině ale celou dobu panují pochybnosti a prezident Zeman už dříve oznámil, že vážně zvažuje udělení milosti pro Kajínka.

„Paní Ivana Zemanová se dnes v pravé poledne ve věznici Rýnovice setkala s jedním z vězňů. Jméno netřeba dodávat!“ napsal k dvěma snímkům ve středu Ovčáček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…