Ekonom Pikora: Co si asi mysleli ti komunisté a estébáci, co dneska šli se svíčkou na Národní?

17.11.2016 21:42

Ekonom Vladimír Pikora se na letošní 17. listopad podíval trochu jinýma očima. Položil si otázku, na co asi myslívají všichni ti komunisté, kteří po roce 1989 zbohatli tolik, že se jim o tom před rokem 1989 možná ani nezdálo. Na co tito komunisté asi mysleli, když dnes na Národní třídě zapalovali svíčky k uctění demokracie?

Ekonom Pikora: Co si asi mysleli ti komunisté a estébáci, co dneska šli se svíčkou na Národní?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pamětní deska sametové revoluci na Národní třídě

„Jen mě tak napadlo, když jsem dnes sledoval ty estébáky a komunisty zapalovat svíčky na Národní – co si asi říkali. Vůbec bych se nedivil, kdyby si většina z nich říkala: ‚Už před listopadem jsem nebyl chudý, ale že budu jednou takto bohatý, to mě nenapadlo.‘ Takže to je vlastně svátek největšího přerozdělení majetku od bitvy na Bílé hoře,“ poznamenal s trochou nadsázky Pikora na sociální síti Facebook.

Ironicky doplnil, že se dnes vzpomíná na to, jak jsme žili v nesvobodě pod nadvládou komunistů, a přitom komunisté několik let seděli v nejedné krajské vládě. Kupříkladu v Ústeckém kraji sedí i dnes. Nabízí se i otázka, co se bude dít, pokud se jednoho dne komunisté ocitnou ve vládě. Podle některých průzkumů už jsou dnes komunisté druhou nejsilnější stranou v zemi.

„Já bych se vůbec nedivil, kdyby komunistický ministr v té šaškárně pokračoval a šel uctít agenta Živčáka a zatlačil slzu, jak to bylo za komunistů zlé,“ uzavřel Pikora.

Ekonom Vladimír Pikora doslova napsal:

Jen mě tak napadlo, když jsem dnes sledoval ty estébáky a komunisty zapalovat svíčky na Národní – co si asi říkali. Vůbec bych se nedivil, kdyby si většina z nich říkala: „Už před listopadem jsem nebyl chudý, ale že bude jednou takto bohatý, to mě nenapadlo.“ Takže to je vlastně svátek největšího přerozdělení majetku od bitvy na Bílé hoře.

Nebo si říkali: „Mám tohle divadlo zapotřebí?“ A přitom mě napadlo: „Vážně musí ještě dnes každý významný politik na Národní?“ Když vidím, jak vznikají v krajích koalice s komunisty, a vidím, že jsou podle průzkumů druhou nejsilnější stranou v zemi, tak mě napadá: „Co když budou po volbách ve vládě? Půjde pak komunistický ministr zapálit svíčku?“ Já bych se vůbec nedivil, kdyby v té šaškárně pokračoval a šel uctít agenta Živčáka a zatlačil slzu, jak to bylo za komunistů zlé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

22:41 Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

„Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimá…