Ekonom Pikora varuje: Šílené! Rudozelení sociální inženýři z Bruselu znovu útočí

19. 4. 2019 14:00

Evropská i česká ekonomika zpomalují a ekonom Vladimír Pikora v textu pro časopis Reflex prohlašuje, že tuší, kdo za to může. Mohou za to prý rudozelení byrokraté z EU, kteří se buď snaží zcela popřít zákony fyziky, nebo dotlačit automobilový průmysl k nebezpečným experimentům, u nichž zatím nikdo netuší, jak mohou dopadnout.

Ekonom Pikora varuje: Šílené! Rudozelení sociální inženýři z Bruselu znovu útočí
Foto: nextfinance.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora
reklama

Italská ekonomika je v recesi, ta německá je od recese jen krůček a v řadě zemí světa zpomalují prodeje aut. Pro Českou republiku to rozhodně není dobrá zpráva, protože na automobilovém průmyslu jsme životně závislí. O to větší pozornost bychom podle Pikory měli věnovat dalším plánům na omezení emisí. EU chce dál zpřísňovat emisní normy, přičemž tak hodlá činit i navzdory tomu, že automobilky nezvládaly plnit ani limity stávající. Proto došlo k aféře Dieselgate, v níž některé automobilky upravovaly výsledky příslušných testů.

„Šílené. Tady se někdo snaží popřít fyziku, nebo donutit automobilky k dalším podvodům. Nebo každého dotlačit do elektrických pohonů, což je nejpravděpodobnější,“ napsal Pikora.

Anketa

Přispějete na obnovu katedrály Notre-Dame?

hlasovalo: 13011 lidí
Pikora má za to, že elektromobily mohou představovat slepou vývojovou uličku. Prý zatím nikdo nemůže s jistotou říci, že jde o správnou cestu. Občané jsou proto zmatení a váhají s případným nákupem nového auta. To české ekonomice ani trochu nesvědčí. A k tomu všemu nás ještě zelení aktivisté přesvědčují, že nemáme jezdit autem. Sami přitom neváhají využívat letecké dopravy, čímž produkují podstatně více emisí než řidiči osobních aut.

A když už horují za elektromobily, měli by přiznat, jak velkou ekologickou zátěž s sebou nese výroba elektřiny z uhlí nebo likvidace autobaterií.

„Snad se raději ani nezamýšlet, kam nás tato rudozelená politika bruselských sociálních inženýrů dostane. Už dnes automobilky hlásí, že nechtějí platit další pokuty, a proto potřebují donutit zákazníky k přechodu na elektroauta. Tudíž klasické motory výrazně zdraží. Navíc náklady na vývoj a přechod na jiný pohon jsou pro automobilky astronomické. To se logicky projeví v nižších tržbách a nižším HDP, tedy v nižší životní úrovni všech,“ varoval Pikora.

Přitom se časem může objevit technologie, která bude levnější než elektromobily, bude ekologičtější a lidé k ní sami přejdou. Potřebují k tomu jen čas a informace, míní Pikora. Rozhodně však nepotřebují rudozelený bruselský tlak shora.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foto Lipovské v kavárně: Dohra celé věci. A nová ,,aféra"! Kdo ji včera vezl autem...

11:18 Foto Lipovské v kavárně: Dohra celé věci. A nová ,,aféra"! Kdo ji včera vezl autem...

Předevčírem Svoboda, včera Bobošíková. Média a novináři si všímají, s kým se setkává nová radní Rady…