Ekonom Sedláček: Vláda neumí šetřit. Takže musíme zvednout DPH

19.10.2012 9:24

Tomáš Sedláček, známý ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV), podporuje krok kabinetu Petra Nečase zvýšit DPH, který vedl až k vnitrostranickému boji uvnitř ODS. Vláda totiž podle něj neumí šetřit. Nemá tak jiné možnosti, jak snižovat státní dluh.

Ekonom Sedláček: Vláda neumí šetřit. Takže musíme zvednout DPH
Foto: Archiv Suma sumárum
Popisek: Tomáš Sedláček

"Premiér s námi každý měsíc konzultuje kroky. Se zvyšováním DPH souhlasím – jako drtivá většina NERVu. Vláda totiž není schopná moc škrtat,“ odpověděl Sedláček v on-line rozhovoru se čtenáři serveru Lidovky.cz.

K vládě Petra Nečase ale jisté výhrady přesto má. "Mrzí mě, že vláda nepodepsala fiskální kompakt a že boj s korupcí není tak 'bojový', jak jsem si představoval," dodal.

Boj s korupcí nabral správný směr

Sedláček označil za jeden z klíčových momentů svého života svoji první práci v Leadership fóru. "Naším cílem bylo, aby se o korupci začalo veřejně psát. Koukám, že se nám náš cíl splnil," řekl ekonom.

Podle něj se v boji proti korupci konečně podařilo uskutečnit důležitý posun. "Policie zatýká i vlivné politiky, či jejich blízké. Kdyby se u nás nekradlo, byly bychom o hodně dál. Lépe by se vysvětlovaly reformy, lépe by se podnikalo a lépe by se tu žilo,“ míní Sedláček.

Sám sebe označil Sedláček za "reformního kapitalistu". Jeho cílem je vymyslet lépe fungující systém s hlubším smyslem, který by se nehroutil s každým výkyvem ekonomického růstu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špína! Frustrovaní Češi si vybíjejí nenávist. Svoboda má své hranice, láteřil Pavel Rychetský, vzpomněl Bangu a už to jelo

16:32 Špína! Frustrovaní Češi si vybíjejí nenávist. Svoboda má své hranice, láteřil Pavel Rychetský, vzpomněl Bangu a už to jelo

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský hovořil na konferenci Nenávist na internetu, které se účast…