Ekonomka Šichtařová rázně zúčtovala s těmi, kteří nemají rádi PL. Zde jsou její slova

30. 3. 2017 17:10

Ekonomka Markéta Šichtařová se ve svém tweetu zastala serveru ParlamentníListy.cz. „Konkrétně vůči mně byly vždy zcela seriózní,“ uvedla mimo jiné v narážkách na to, proč sdílí své komentáře pro ParlamentníListy.cz.

Ekonomka Šichtařová rázně zúčtovala s těmi, kteří nemají rádi PL. Zde jsou její slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová
reklama

„Čas od času se lidé (tu vyčítavě, tu znechuceně) podivují, jak to, že sdílím své komentáře, které vyšly na stránkách Parlamentních listů (PL). A že prý PL nemám číst,“ napsala úvodem svého komentáře Šichtařová.

Následně uvedla, že vzhledem k charakteru své práce žije prakticky jen z agenturních zpráv a média čte minimálně. „Proto ani nemohu příliš do hloubky soudit charakter téměř jakýchkoliv novin. Jedno ale i přesto vím jistě: PL konkrétně vůči mně byly (na rozdíl od některých jiných médií) vždy zcela seriózní, což se projevilo ve 3 věcech: Nikdy mé výroky nevytrhly z kontextu, nikdy mé výroky svévolně nezkracovaly, čili kontext nebyl pozměněn, a když se jednou nedopatřením při přepisu telefonátu vyskytla chyba, na mé upozornění ji bryskně opravily,“ pochválila server Šichtařová. 

Závěrem pak uvedla, že nemá tedy nejmenší důvod se vyhýbat sdílení rozhovorů, u kterých může posoudit, že jsou korektní.

Celý příspěvek Markéty Šichtařové:

Čas od času se lidé (tu vyčítavě, tu znechuceně) podivují, jak to, že sdílím své komentáře, které vyšly na stránkách Parlamentních listů (PL). A že prý PL nemám číst. Takže budiž jasně řečeno toto: 

Já žiju vzhledem k charakteru své práce ekonoma prakticky jen z agenturních zpráv (Reuters, ČTK...), takže jakákoliv média čtu jen minimálně - proto ani nemohu příliš do hloubky soudit charakter téměř jakýchkoliv novin. Jedno ale i přesto vím jistě: PL KONKRÉTNĚ VŮČI MNĚ byly (na rozdíl od některých jiných médií) vždy zcela seriózní, což se projevilo ve 3 věcech: (1) Nikdy mé výroky nevytrhly z kontextu, (2) nikdy mé výroky svévolně nezkracovaly, čili kontext nebyl pozměněn, a (3) když se jednou nedopatřením při přepisu telefonátu vyskytla chyba, na mé upozornění ji bryskně opravily. Nemám tedy nejmenší důvod vyhýbat se sdílení rozhovorů, u kterých mohu posoudit, že jsou korektní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…