Emmanuel Macron prý řval na Babiše. Co se stalo?

24.05.2018 16:25

V únoru tohoto roku premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) s radostí oznámil, že v květnu přijede do Prahy francouzský prezident Emmanuel Macron. Jenže server Forum24.cz tvrdí, že to všechno bylo trochu jinak. Macron prý na Babiše na schůzce pořádně zvyšoval hlas a nenechal na trestně stíhaném premiérovi České republiky nit suchou.

Emmanuel Macron prý řval na Babiše. Co se stalo?
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte

Když se Andrej Babiš stal premiérem, sliboval, že v mezinárodní politice odvede pořádný kus práce, protože na rozdíl od svého předchůdce Bohuslava Sobotky (ČSSD) se domluví několika jazyky a nebude se muset spoléhat na tlumočníky. Se zahraničními státníky bude moct jednat tzv. „na čtyři oči“.

Jenže znalost jazyka ještě nemusí stačit k tomu, aby vás partner bral vážně. Únorová schůzka Babiše s francouzským prezidentem Macronem údajně neprobíhala tak idylicky, jak by si byl býval český premiér zřejmě přál. Když zval Babiš Macrona do Prahy, prý tvrdě narazil.

„Podle informací od osoby, jež si z pochopitelných důvodů nepřála být jmenována, Macron Babišovi sdělil zhruba toto: Proč by měl právě teď jezdit do České republiky, když v jejím čele stojí prezident, který setrvale poškozuje platné spojenecké vazby a v čele vlády stojí premiér v demisi, který čelí trestnímu stíhání kvůli ukradení evropských peněz,“ napsal server.

Tomu, že může jít o pravdivou informaci, nasvědčuje fakt, že Macron do Prahy zatím nepřiletěl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …