Erik Best: Hádáme se s Putinem, ale skutečná hrozba je někde jinde

24.04.2014 11:22

Vladimir Putin dává najevo, že se mu dlouhodobá kritika ruské politiky nelíbí a že proti tomu hodlá něco dělat. Americký novinář Erik Best takto píše o situaci na Východě. Podle něj se dá krize přirovnat k populárnímu seriálu, kdy skutečná hrozba stojí úplně jinde. A nakonec prohraje i Rusko.

Erik Best: Hádáme se s Putinem, ale skutečná hrozba je někde jinde
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

„Cílem Obamy je udělat z Putina lotra,“ cituje Erik Best New York Times. „To znamená prezidenta, který není uznávaný v Evropě ani v Americe,“ dodává s tím, že USA a další státy tím získají právo na sankce a na to, provádět určitou politiku vůči Rusku.

Podle Besta jsou Írán nebo Severní Korea „lotrovské“ státy, protože se na tom shodli všichni na Západě. V případě Ruska to ale neexistuje, myslí si Best. Nejvíce je to podle amerického novináře vidět v Německu nebo v Česku, protože určitá část politiků chce zachovat dobré vztahy s Ruskem a nechce akceptovat to, co říkají Spojené státy.

Best má za to, že to může dopadnout tak, že Amerika bude nejvíc oslabená. „Bude propagovat určitou politiku, ale zbytek světa anebo jeho velká část nebudou s tou politikou souhlasit,“ míní.

Americký novinář tvrdí, že Putin nyní dává najevo, že se mu kritika jeho osoby nelíbí a že proti tomu hodlá něco dělat. Je to prý podobné jako v populárním seriálu Hra o trůny. „My se hádáme s Ruskem, válčíme, občas jenom slovně, jenom politicky, ale ta skutečná hrozba je někde jinde. A nakonec prohraje i Rusko, i USA, i Evropa a někdo jiný na tom vydělá. Třeba Čína,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti dostali vlastní medicínu: Zkusili černou kampaň, šíří se o nich pravda

13:25 Piráti dostali vlastní medicínu: Zkusili černou kampaň, šíří se o nich pravda

Pirátská strana před volbami nemilosrdně tepe svou politickou konkurenci. Trikolora by prý neměla vé…