„Kdyby někdo nepřátelsky převzal vaše finanční impérium, mlčeli byste jako hrob? Nejspíš ne, Shanghai Huaxin Group (Hongkong) Limited ale dělá přesně to,“ píše Erik Best na úvod svého dnešního postřehu. Dodává, že výše zmíněná firma, která stále ještě vlastní společnost CEFC Europe, se neodvážila nahlas a veřejně protestovat proti převedení hlasovacích práv do rukou J&T Private Investments, patřící Danieli Křetínskému.
Nevynechává ani postavu Jaroslava Tvrdíka. Ten je, jak Best připomíná, ve firmě pouze „najatou silou“ a reálnou moc nemá. Přesto je právě bývalý manažer státních aerolinek ČSA tou postavou, která je v souvislosti s převzetím vlastníka pražské Slavie slyšet nejvíce. „Proč stále mluví za právoplatné akcionáře? Obzvlášť poté, co 9. března prohlásil, že CEFC Europe posílila svůj kapitál celkem o 13,5 miliardy korun,“ ptá se logicky Best. „Mateřská společnost Shanghai Huaxin Group údajně peníze do CEFC Europe poslala, zdá se ale, že CEFC Europe peníze nemá. Kde jsou, pane Tvrdíku? Proč nepodala mateřská hongkongská společnost trestní oznámení,“ pokračuje s otázkami Best.
Nyní, když je společnost CEFC Europe v rukou Daniela Křetínského, je podle Erika Besta pomyslný míč právě na kopačkách majitele fotbalové Sparty. Existuje totiž viditelný střet mezi jednou z klíčových postav J&T Patrikem Tkáčem na jedné straně a Jaroslavem Tvrdíkem na straně druhé. Jejich prohlášení jsou konfliktní natolik, že je zřejmé, že jeden z nich lže. „Pokud „Jarda klame”, jak tvrdí Patrik Tkáč z J&T, kdy s lhaním začal,“ uzavírá svou úvahu další otázkou Erik Best.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs