Erik Best překvapivě: Ruský agent Miloš Zeman? Spíš agent jiné velmoci...

29.09.2014 12:08

Novinář Erik Best upozorňuje, že Zemanovy proruské výroky včetně vyzvání ke zrušení sankcí nejsou tak šokující, jak by se mohlo zdát. Zeman prý říkal v podstatě skoro to samé jako americký prezident Barack Obama minulý týden v OSN. Zemanův rusky pronesený projev na Rhodu prý zněl jako slova amerického agenta, napsal Best na server fsfinalword.cz.

Erik Best překvapivě: Ruský agent Miloš Zeman? Spíš agent jiné velmoci...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Otrokovicích
reklama

Anketa

Vadí vám, že Zeman na konferenci pořádané Putinovým oligarchou rusky vyzval ke zrušení sankcí proti Rusku?

hlasovalo: 29864 lidí

Novinář poukazuje na to, že prezident Miloš Zeman opět plní noviny a dostal se do titulků článků. Tentokrát díky svým proruským výrokům, a to když promluvil na konferenci pořádané jedním z blízkých přátel Vladimira Putina, Vladimirem Jakuninem.

Celý článek ZDE.

Na papíře prý působí jeho vyjádření skandálně. Ale Erik Best upozorňuje, že bychom neměli vše tak rychle odsoudit. „Neřekl snad Barack Obama minulý týden v OSN skoro to samé? Pokud bude Rusko dodržovat příměří, prohlásil, Spojené státy zruší sankce a uvítají, když se Rusko zapojí do řešení společných problémů, jedním z nichž je terorismus. Zeman znovu opakoval svůj proslov z minulého měsíce, který však v dnešním kontextu zněl spíš jako slova amerického agenta než ruského. Co kdyby si Rusové jeho radu vzali k srdci, změnili kurs a odvolali sankce jako první?“ ptá se Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …