Erik Best přiznal pravdu o tom, co si myslí o USA

07.11.2018 11:04

Americký novinář Erik Best se vyjádřil ke státnímu vyznamenání, které letos dostal od Miloše Zeman. Ale nejen k němu. Prozradil také, proč je rozčarován ze situace v USA.

Erik Best přiznal pravdu o tom, co si myslí o USA
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Erik Best v pořadu Horké téma

Erik Best na svém webu FSFinalWord.cz napsal, že je stále hrdým Američanem a má za to, že jeho krajané toho v minulosti dokázali opravdu hodně. Dnes se mu však zdá, že dovedou jen válčit a zadlužovat se. „Zůstal jsem hrdým Američanem, zároveň jsem byl ale rozčarovaný z toho, že ti, kdo stojí v čele mé země, nedbají o zájmy lidí. V následujících letech se toto moje přesvědčení znovu a znovu potvrdilo, zatímco se hlavními americkými ‚hodnotami‘ stávaly války, které nelze vyhrát, a dluhy, které nelze splatit,“ napsal doslova.

Anketa

Podporujete prezidenta USA Donalda Trumpa? (Hlasování od 7.11.2018)

80%
20%
hlasovalo: 6492 lidí

Před osmadvaceti lety přišel do Československa a zamiloval si tuto zemi. Zamiloval se i do jedné zdejší ženy a zplodili spolu čtyři děti. Také Československo později Česká republika přišli Bestovi kouzelné. Vzal si za své prozkoumat složitost americko-českých vztahů, snažil se je pochopit.

Dnes si prý velmi cení vyznamenání, které dostal z rukou Miloše Zemana. „Medaili od prezidenta Miloše Zemana udělenou u příležitosti stoletého výročí vzniku mateřského státu Čechů a Slováků jsem přijal s hrdostí. Ať už měl prezident Zeman jakékoli důvody k tomu, že si mě zvolil jako jediného rodilého Američana reprezentujícího stoleté transatlantické česko-americké vazby v tak sváteční den, s přijetím jsem neváhal. Vyznamenání jsem přijal pro sebe, svoji rodinu a všechny na obou stranách Atlantiku s vazbami na Československo, kteří stále věří na ideály, které stály u zrodu těchto dvou států v letech 1776 a 1918, a kteří za tyto ideály nikdy nepřestanou bojovat,“ zdůraznil.

Nakonec poděkoval Čechům, kteří ho prý přijali za svého.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

11:39 Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

Lídr SPD Tomio Okamura odpovídal ve Svobodném rádiu na dotazy posluchačů ohledně nejaktuálnějšího dě…