Erik Best v ČT: Kalousek se pořád bojí...

22.07.2013 10:54

Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech přijme předsedy sněmovních klubů ODS, ČSSD a TOP 09 a Starostové, s nimiž chce jednat o podpoře úřednickému kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka. Novinář Erik Best je přesvědčen, že Miroslav Kalousek se bojí o svoji imunitu, jeho TOP 09 tudíž rozhodně nedopustí předčasné volby.

Erik Best v ČT: Kalousek se pořád bojí...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politoval také jeho nástupce Jana Fischera. Z favorita prezidentské volby do role ministra Zemanovy vlády to je pád, glosoval.
reklama

Zatímco opoziční ČSSD slovy svého prvního místopředsedy připustila, že Rusnokovu kabinetu dá důvěru, dvě největší pravicové strany ODS a TOP 09 chtějí sestavit vládu samy v čele s Miroslavou Němcovou (ODS).

Jisté podle novináře amerického původu Erika Besta je, že ODS ani TOP 09 nechtějí předčasné volby. ODS jednoznačně proto, že není připravena a její podpora je podle průzkumů veřejného mínění aktuálně velmi slabá.

Kalousek je hádanka. Bojí se o imunitu

U TOP 09 je situace komplikovanější, záleží především na stanovisku hlavního stratéga strany Miroslava Kalouska. "Pan Kalousek je největší hádankou. Možná by profitoval z toho, kdyby byly předčasné volby. TOP 09 je teď nejdůležitější strana na pravici, jak napsal pan Schwarzenberg. Nicméně pan Kalousek nechce předčasné volby, protože tvrdí, že současná vláda může lépe čelit  prezidentu Zemanovi," řekl Best coby host ve studiu České televize.

Za Kalouskovým postojem ale vidí úplně jinou motivaci. "Já si myslím, že Kalousek se trochu bojí, že by přišel o imunitu," spekuluje novinář. A nemá na mysli současnou kauzu Jany Nagyové, ale na každého se prý něco najde. A zvláště nyní, kdy Kalouskův nástupce Jan Fischer přislíbil, že prověří aktivity ministerstva, se prý Kalouskovi může poslanecká imunita hodit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…