Erik Best zaslechl informaci o skandálním kroku, který se prý chystá u Babiše

25.02.2015 16:44

Americký novinář dlouhodobě žijící v Česku Erik Best se na svém webu fsfinalword.cz zamýšlí nad tím, zda se dva největší čeští oligarchové nechystají uzavřít cosi, co by se v přeneseném významu dalo označit výrazem svatba.

Erik Best zaslechl informaci o skandálním kroku, který se prý chystá u Babiše
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best
reklama

Podle Besta se čím dál více zdá, že se Andrej Babiš a Daniel Křetínský nějak tajně domluvili. "Je to zvláštní, protože Křetínský představuje všechno, co Babiš při vstupu do politiky kritizoval,“ píše Best s tím, že Křetínský se stal pohádkově bohatým díky "jánabráchovským kšeftům s ČEZem“. Ty mu podle novináře u nás vysloužily přezdívku "Romanova děvka“.

Pátrání po vlastnících Blesku končí v obskurních britských a nizozemských společnostech

Best poukazuje i na to, že Křetínský pravé vlastnictví svých podniků tají. "Jeho hlavní majetek, firma EPH, je z jedné třetiny vlastněna 'private equity strukturami J&T', což znamená, že benefičními vlastníky může být kdokoli,“ upozorňuje žurnalista s tím, že pátrání po vládcích Blesku skončí "v obskurních nizozemských a britských společnostech“.

A přesto všechny noviny patřící Babišovi víceméně opustily investigativní snahy rozkrýt pozadí Romanovy éry v ČEZu. "Na oplátku se Blesk nad Babišem jen rozplývá,“ všímá si Best.

Podle něj tohle vše nabude na významu, pokud se potvrdí šeptanda z Ministerstva spravedlnosti. Totiž že Babišem nominovaný ministr Robert Pelikán jmenuje svou první náměstkyní Kláru Cetlovou. To není nikdo menší než Křetínského životní partnerka. "Svým způsobem by to byla jakási svatba, která stvrdí spojení dvou dříve znepřátelených říší,“ dodává Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudák milionář! Covid maskuje zlo, řekl Janek Ledecký. A je mela

8:12 Chudák milionář! Covid maskuje zlo, řekl Janek Ledecký. A je mela

Asi nikoho nepřekvapí, že po zářijovém videu není zpěvák Janek Ledecký rád, že v Česku je lockdown a…