Estébáku, táhni. Babiš připomněl Horákovou a dostal za to mnoho sprostého

27.06.2020 19:42

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vzpomenul 70. výročí justiční vraždy političky dr. Milady Horákové komunistickým režimem. „Statečná žena. Každý musí obdivovat její neskutečnou odvahu a sílu. A každý musí odsoudit tohle totální zvěrstvo režimu. Vraždu nevinné ženy. Obdivuhodné ženy,“ komentoval premiér na svém twitteru. Co se následně strhlo, však zřejmě nečekal. „Táhni už do prdele zasranej estébáku soudruhu,“ sklidil Babiš. Ozval se i šéfredaktor Britských listů Jan Čulík.

Estébáku, táhni. Babiš připomněl Horákovou a dostal za to mnoho sprostého
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)

Anketa

Má smysl existence Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 18510 lidí
Na twitterovém účtu ministerský předseda odsoudil zavraždění Milady Horákové komunisty s poukazem na její statečnost. „Milada Horáková. Statečná žena. Každý musí obdivovat její neskutečnou odvahu a sílu. A každý musí odsoudit tohle totální zvěrstvo režimu. Vraždu nevinné ženy. Obdivuhodné ženy. Stalo se to před 70 lety a věřím, že si na to dnes všichni vzpomeneme,“ napsal Babiš.

Místo projevení souhlasu s jeho příspěvkem však sklidil od většiny diskutujících hromadu urážek.

 „Táhni už do prdele zasranej estébáku soudruhu Babiši,“ napsal jeden z uživatelů.

A připojili se další. O vulgarity v nich taktéž nebyla nouze.

„Zvěrstvo režimu strany, která je po 30 letech opět u moci tvou zásluhou čuráku slovenskej!“ pokračovala diskuse.

Komentující nejvíce naráželi na členství Babiše v KSČ a především na jeho spolupráci s StB. S tou měl, podle archívu slovenského Ústavu paměti národa od 12. listopadu 1980 spolupracovat jako důvěrník Státní bezpečnosti (StB). V listopadu 1982 následně podepsal vázací akt a pokračoval ve spolupráci jakožto agent „Bureš“.

„Proč jen mám pocit, soudruhu agente Bureši a člene KSČ, vládnoucí s podporou KSČM, proč jen mám pocit, že jako vždy ta slova jsou v přímém rozporu s realitou? Vrať se do komunistického hrobu, soudruhu,“ zaznělo od uživatele Pavla Moravce s připomenutím současné podpory vládní koalice ANO a ČSSD ze strany komunistů.

To premiérovi připomněl i další komentující. „Pane premiére, zapomněl jste napsat, že ji zavraždili komunisté. Ale komunisté Vás dnes drží u moci, takže by se agent Vojtěch „Falmer“ Filip mohl zlobit, že?“ podotkl.

Svá slova ke vzpomínce zanechal i šéfredaktor Britských listů Jan Čulík. „Řekl dlouholetý komunista. To pokrytectví je neuvěřitelné,“ zanechal předsedovi vlády.  

Babiš se dlouhodobě pokouší vyvrátit, že by s komunistickým režimem spolupracoval. Aktuálně vede soudní spor před slovenským krajským soudem v Bratislavě o evidenci ve svazcích StB.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…