Etzler rozpálen do běla Ševčíkem. Došlo na krematoria

7. 3. 2021 11:41

Novinář Tomáš Etzler na svém twitteru upozornil na online přednášku vysokoškolského pedagoga a ekonomického experta hnutí Trikolóra docenta Miroslava Ševčíka s názvem „Celosvětové pochybení mediokracie a politických elit při řešení koronavirové hysterie“. Tu by měli podle Etzlera zhlédnout zaměstnanci přetížených nemocnic, „aby přestali hysterčit“. A nejen tam.

Etzler rozpálen do běla Ševčíkem. Došlo na krematoria
Foto: Repro Youtube
Popisek: Tomáš Etzler, novinář, bývalý zpravodaj v Číně
reklama

„Další skvělý počin. Ta přednáška by se měla povinně vysílat na JIPkách nemocnic Pardubického, Středočeského a Plzeňského kraje, aby jejich zaměstnanci přestali hysterčit. Úspěch by zajisté měla i v Chebské a jiných nemocnicích. A co teprve v krematoriích České republiky!“ napsal Etzler k přednášce na téma „Celosvětové pochybení mediokracie a politických elit při řešení koronavirové hysterie“, na kterou zve Vysoká škola ekonomická v Praze.

V Plzeňském kraji, v Pardubickém kraji i ve Středočeském kraji fungují aktuálně v režimu „hromadného postižení osob“ všechny nemocnice.

V sobotu přibylo v České republice 9066 nových potvrzených případů nákazy koronavirem, proti pátku o 4000 méně, ale o 1200 více než před týdnem. Počet zemřelých se zvýšil na 21.717. Sobotní počet případů nákazy je třetí nejvyšší víkendové číslo.

Docent Miroslav Ševčík se řadí k velkým kritikům postupu české vlády v boji proti pandemii covidu-19. „Je potřeba si uvědomit, že žádní alarmisté nás viru nezbaví. S ním se bohužel musíme naučit žít. Důležité je začít s krátkodobými opatřeními. To znamená, co nejdříve přejít od plošných opatření, která se jasně ukazují být selhávající, k cíleným opatřením, která spatřuji v ještě silnější ochraně takzvané ‚vnímavé populace‘,“ řekl v nedávném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

V současné době je podle Ševčíka zřejmé, že ochrana založená na plošných opatřeních byla, je a bude neefektivní a je mnohonásobně v nákladech dražší, než kdyby byla přijata cílená opatření bránící úmrtí osob v té takzvané „vnímavé populaci“. Bylo podle něj namístě, aby se změnila i propaganda.

Ekonom Ševčík se účastnil např. Landovy akce Blanický manifest, kde navrhoval opatřeni, která by v boji proti šíření koronaviru mohla být nejvíce efektivní. Konstatoval, že v Česku je situace obrazně řečeno „za pět minut dvanáct“, možná ještě horší. I on kritizoval systém PES. Hned pro začátek vyvracel, že by popíral, že je virus nebezpečný, ale podotkl, že se ukázalo, že plošná opatření nejsou tak účinná.

Zmínil, že stále platí, že s covidem umírají lidé starší 65 let. A to žádné opatření nezměnilo. Systém PES dle Ševčíka fatálně selhal a jedná se o dílo „komunisticky smýšlejících plánovačů“, kteří chtějí řídit společnost podle matematických modelů a zpětně měněných údajů.

Jako důkaz toho, že se nejedná o dobrý systém, uvedl, že se u něj měnila v průběhu pandemie metodika, parametry a dokonce v některých ohledech PES spoléhá na údaje, které se zpětně mění. A navíc, již dlouho se po změně metodiky nacházel PES ve čtvrtém stupni – ale k žádnému rozvolnění nedošlo a stále se postupuje podle stupně pátého.

Dle Ševčíka teď titulky jsou plné hrozeb o vyčerpání kapacity lůžek v nemocnicích pro pacienty s těžkým průběhem, ale chybí v nich ujištění, že situaci je možné zvládnout a také ochota zdravotníků improvizovat a zvyšovat případně kapacity.

Připomenul, že kvůli zákazům přijdou provozovatelé zimních areálů o 13 miliard korun, ze kterých by se vybraly daně. Takhle naopak budou občané přispívat na kompenzace, které ovšem stejně nebudou stačit. Doplnil, že mu tito provozovatelé píšou a tvrdí, že přežívají jen díky vlastnímu úsilí a podpoře od známých a rodiny.

Obrovské ztráty mají i restaurace; i zde Ševčík připomenul, že i to se podepíše na daních. Za rok 2020 byla ztráta HDP 350 až 450 miliard a zaniklo nejvíce firem od roku 1993. A to kvůli vládě, která dělá plošné zákazy místo ochrany vnímavé populace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

16:45 Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

Publicista Petr Brandtner se ve svém komentáři zaměřil na pořad Reportéři ČT a na reportáž s názvem …