Etzler si zase dal. Na Bobošíkovou vytáhl „hnědou řiť“

29.12.2020 13:30 | Zprávy
autor: kas

Tomáš Etzler, bývalý zpravodaj CNN v Číně, se opět rozjel na Twitteru. Místo do „STBáka a jeho lokaje, ožralce a jeho loutkovodiče“ se navezl do Jany Bobošíkové, prezidentky Institutu Svobody a demokracie za analýzu projevu Bernda Posselta. Mluvil o lhářích, kumpánech a „hnědé řiti“. To si ale naběhl...

Etzler si zase dal. Na Bobošíkovou vytáhl „hnědou řiť“
Foto: Repro Youtube
Popisek: Tomáš Etzler, novinář, bývalý zpravodaj v Číně

Bernd Posselt, předseda sudetoněmeckého landsmanšaftu, zaujal svým předvánočním poselstvím Institut Svobody a demokracie Jany Bobošíkové. Jan Schwippel, bývalý poslanec ODS, ho tedy přeložil a institut jeho slova rozebral. Obviňuje Posselta, že se snaží vytvořit novou etnickou skupinu a použít tak proti České republice Listinu základních práv EU. Dále institut uvádí, že se sudetští Němci v posledních volbách drtivě přiklonili ke stranám podporujícím nacismus a rozporuje i oprávněnost použití slova vyhánění vzhledem k tomu, že odsun byl mezinárodně sjednán, odsouhlasen a proveden nejen v Československu. „Kde bere Posselt drzost klást rovnítko mezi legálně a legitimně odsunuté Němce, kteří masivně schvalovali nacistickou Henleinovu politiku, a uprchlíky z oblastí válečných konfliktů?“ ptá se.

Posselt také dle překladu zmiňuje právo na domov, jež však dle institutu nemá oporu v mezinárodním právu, pouze v právu Spolkové republiky Německo. Předseda sudetoněmeckého landsmanšaftu také dle ISDE vychvaluje Ottfrieda Preusslera, autora Čarodějova učně. „Byl také propagátorem Hitlerovy mládeže (Hitlerjugend) v nacistické propagandistické knize pro mládež Erntelager Geyer,“ píše institut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

Kdo jinému jámu kopá, do Ankary neletí,“ konstatovala ke sporu prezidenta a vlády komentátorka Karol…