Euro budeme muset přijmout, řekl Rusnok. A ozval se Zahradil z ODS

21.12.2013 13:33

Premiér Jiří Rusnok před odletem na bruselský summit řekl, že přijetí eura je pro Českou republiku nevyhnutelné. S tím však nesouhlasí europoslanec Jan Zahradil. Podle něj by o přijetí eura mělo být referendum.

Euro budeme muset přijmout, řekl Rusnok. A ozval se Zahradil z ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

"O výměně koruny za euro musejí rozhodnout občané v referendu," míní Jan Zahradil, poslanec Evropského parlamentu za ODS.

Celý text ZDE

"Přijetí eura samozřejmě alternativu má. Je to nepřijetí eura. Každopádně jde o nesmírně závažné rozhodnutí s dalekosáhlými důsledky, které musí projít referendem. Nyní bychom vstupovali do úplně jiné eurozóny, než jaká existovala v době před deseti lety. O tom ale nikdo jiný kromě nás nechce vést diskusi," dodává.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Ve svém tiskovém prohlášení navíc odmítl argument, že by se euro mělo přijmout i kvůli oslabení koruny zásahem České národní banky (ČNB). "Naši domácí euronadšenci neříkají celou pravdu. S korunou máme možnost poměrně hladce reagovat na výkyvy na trzích. S eurem nám v případě krize zbyde jediná možnost: Drasticky škrtat ve státních výdajích, jak jsme to viděli například v Řecku, ale také v Pobaltí,“ varuje Zahradil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …