Euro drahota. V Chorvatsku s evropskou měnou vystřelily ceny všeho

07.01.2023 22:06 | Ze sítí

Chorvaté mají od 1. ledna euro. A zároveň se také od tohoto dne bouří proti zvyšujícím se cenám v obchodech, službách a restauracích. O zdražování píše server Novinky.cz.

Euro drahota. V Chorvatsku s evropskou měnou vystřelily ceny všeho
Foto: Wikipedia
Popisek: Makarska, Chorvatsko

Jestlipak víte, na co si Chorvaté nejvíc ze zdražení stěžují? Na to, že je dražší káva. Jak píše server Novinky.cz, právě posezení u tohoto nápoje patří totiž k běžným denním rituálům řady Chorvatů. Kromě toho však zdražují samozřejmě i základní potraviny. 

Jak uvedla seniorka Alena, jedna z pekáren zvedla cenu chleba skoro na dvojnásobek. Co pak podle jejích slov nezdražilo, je vepřové maso. 

Co se týče hlavního důvodu zdražení, není to jen samotný přechod na společnou evropskou měnu. Jak uvádějí Chorvaté, situace velmi využili jednotliví obchodníci i firmy. Situaci kolem zdražování má řešit už i vláda pod vedením premiéra Andreje Plenkovice. 

Na zdražení se musí připravit i čeští turisté, neboť zvýšení cen avizují často majitelé ubytovacích zařízení. Dosud byla například cena za apartmán a den na ostrově Vir kolem 80 eur, nyní by mohla být až 110 eur.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala je hrobař.“ U Xavera došlo na ekonomické vyhlídky Česka

9:45 „Fiala je hrobař.“ U Xavera došlo na ekonomické vyhlídky Česka

Hloupost, zkorumpovanost, kroky současné vlády jsou likvidační, uvedl bývalý ministr financí, ekonom…