Europoslanec ČSSD se chlubí, že smazal svou uhlíkovou stopu. Jak se mu to podařilo?

26.05.2019 11:37

Planetu Zemi ohrožuje globální oteplování. Jeho dopady jsou znát i v České republice. Naši vlast trápí už několik let po sobě sucho. Existují však cesty, jak planetě pomoct, a nejde o pochody v ulicích. Europoslanec Pavel Poc (ČSSD) jednu cestu k ozdravení planety nabídl.

Europoslanec ČSSD se chlubí, že smazal svou uhlíkovou stopu. Jak se mu to podařilo?
Foto: archiv PP
Popisek: Pavel Poc (ČSSD)

Zemi ohrožuje globální oteplování. Růst teploty planety urychluje nadměrná produkce oxidu uhličitého do ovzduší. Už na základních školách se však učí, že za denního světla oxid uhličitý spotřebovávají, využívají rostliny a stromy. Poc se proto rozhodl vysázet 160 stromů a napomoct tak k ozdravení Země.

„Jsem rád, že se mi podařilo pozvednout roli lesnictví, včetně potřeby udržitelné správy lesů, investic do jejich obnovy, biodiverzity nebo potenciálu zachycovat uhlík i v nařízení o budoucí Společné zemědělské politice po roce 2020. Roli lesů Evropská komise v návrhu jedné z největších a nejdůležitějších politik nepochopitelně podcenila. Malým zadostiučiněním pro mě je, že mou úpravu podpořil i celý Výbor pro životní prostředí, ochranu zdraví a bezpečnosti potravin,“ uvedl Poc v textu, který nazval „Smazal jsem svou uhlíkovou stopu“.  

„Pokud bychom všichni udělali totéž a vysázeli těch několik desítek stromů, na světě by se nám hned o něco lépe dýchalo. Přitom to lze udělat během několika dnů. Stačí jen chtít něco pro přírodu skutečně odpracovat. Klimatická změna dnes dopadá na každého z nás, a pokud zůstaneme pouze u diskusí, tak se situace bude jen zhoršovat,“ komentoval Pavel Poc slavnostní zasazení svého 160. stromu 19. května v Blažejově u Jindřichova Hradce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …