Europoslanec Štětina sledoval Okamuru a zděsil se. Napsal o tom na Facebook

31.01.2015 17:52

Na dnešní pražské demonstraci proti islámu vystoupil jako řečník šéf hnutí Úsvit Tomio Okamura a padala ostrá slova, která nenechala chladného europoslance Jaromíra Štětinu. Ten hned po zveřejnění zprávy o Okamurově proslovu stejně ostře komentoval jeho výroky na svém facebookovém profilu.

Europoslanec Štětina sledoval Okamuru a zděsil se. Napsal o tom na Facebook
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

"Toho Okamuru si snad ISIS objednal. Nenávist je pro islamistické fanatiky víc než kalašnikovy," napsal doslova Štětina, když si přečetl na internetu zprávu o průběhu demonstrace. Šéf hnutí Úsvit na demonstraci mimo jiné pronesl, že islámské učení hlásané v nereformované, původní středověké podobě odporuje nejzákladnějším ústavním principům všech evropských zemí. Doslovné dodržování islámu a islámského práva je podle něj neslučitelné s demokracií. "Musíme být tolerantní, ale nejde to jednostranně. My jejich hodnoty nesmíme sdílet ani tolerovat,“ apeloval na demonstranty Okamura. 

Na akci vystoupila i šéfka hnutí Česká Suverenita Jana Volfová, která v závěru demonstrace vyzvala, aby lidé po vzoru prezidenta Miloše Zemana posílali ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi deštníky. "Stačí malé paraplíčko vzhledem k velikosti Zaorálkových myšlenek,“ prohlásila Volfová. Černý deštník chce Zaorálkovi dát prezident Miloš Zeman, který šéfa české diplomacie přirovnal k britskému předválečnému premiérovi Neville Chamberlainovi.

Podle odhadů policie se dnes v poledne sešlo na Staroměstském náměstí v Praze na demonstraci proti islámu v Česku asi pět stovek demonstrantů. Na náměstí se zároveň konalo bohoslužebné setkání za soužití s menšinami. Shromáždění odpůrců islámu z druhé strany Husova pomníku sledovalo i několik desítek recesistů s transparenty, na nichž parodovali hesla demonstrantů. Z Facebooku europoslance Štětiny:

Toho Okamuru si snad ISIS objednal. Nenavist je pro islamisticke fanatiky vic než kalašnikovy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

8:45 Bůh zachránil Británii, zní nad prvními výsledy voleb. A fotka protažených obličejů redakce ČT

Bůh opět zachraňuje Velkou Británii! Když si Britové volí za premiéra prolhaného klauna, tak ať si j…