Europoslanec Zdechovský napsal, jak si prý v Bruselu dělají legraci z jeho kolegy Petra Macha

09.07.2014 11:23

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský se ve svém článku rozepsal o „euroomylech" svého kolegy z Evropského parlamentu ze strany Svobodných Petra Macha. Ačkoli jeho euroskepticismus a otevřenost bere s respektem, poukazuje Zdechovský na některá jeho vyjádření, nad kterými prý nejde jinak než se pousmát.

Europoslanec Zdechovský napsal, jak si prý v Bruselu dělají legraci z jeho kolegy Petra Macha
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

Některá vyjádření Petra Macha podle Tomáše Zdechovského působí úsměvně, jiná pramení z neznalostí fungování Evropského parlamentu a institucí EU vůbec. Jeho rozhovor pro média si prý dokonce úředníci v Bruselu posílají mezi sebou s přípisem, že jde o dalšího „odborníka".

Celé znění článku europoslance Zdechovského ZDE.

Zdechovský připomíná například slova Macha v rozhovoru pro Českou pozici, která znějí následovně: „Zapojovat se do výborů mi užitečné nepřijde, nechci se nijak specializovat. Mám i podezření, že členství ve výborech je trochu úplatkem EU. Poslanci jezdí do Bruselu pro příspěvky a stávají se tím zajatci Unie."

Ptejte se obou pánů europoslanců:

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Slovní obrat „mám podezření" zní podle Zdechovského přinejmenším nepatřičně. „Práce je výborech je jedna z nejdůležitějších prací v Evropském parlamentu, protože právě tam se tvoří ve spolupráci s Evropskou komisí legislativa. Proč si tedy Petr Mach dopředu nezjistil, jak výbory fungují, a to nejlépe předtím, než začal kandidovat?" ptá se lidovec.

Jak upozorňuje, zmíněné „příspěvky" pak neslouží jako úplatek, ale diety, ze kterých by si europoslanec měl hradit ubytování, stravu a popřípadě dopravu.

Lidovec doufá, že jeho kolega z europarlamentu dožene mezery ve znalostech

Přes svá tvrzení je lídr Svobodných členem hned dvou výborů. Z rozpočtového prý ale vystoupí a ústavní výbor v rozhovoru pro server iDnes.cz označil za „minivýbor". I v tomto ohledu je Mach prý na omylu. „Ústavní výbor není žádným minivýborem, jak tvrdí, naopak platí za jeden z klíčových výborů. Chodí do něho největší právní esa z celé EU o směřování Unie, protože se v něm rozhoduje o věcech s dopadem na fungování celé EU," píše Zdechovský.

Lidovecký europoslanec závěrem vyjádřil přání, aby si Mach resty ve znalostech evropské problematiky brzy doplnil, jako člověka ho má prý celkem rád. „Třeba nakonec i on zjistí, že britský euroskepticismus je naprostá hloupost a být součástí EU je pro nás výhodné nejen ekonomicky, ale především politicky," uzavírá Tomáš Zdechovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…