Europoslankyně Konečná píše o „vládním průšvihu“. Souvisí s Evropskou komisí

24.01.2016 6:36

Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná se vyjádřila k informaci od předsedy hospodářského výboru Ivana Pilného (ANO), který prý odvážně napsal protestní dopis evropskému komisaři pro životní prostředí Vellovi kvůli pozastavení dopravních a dalších staveb, jež musejí projít přehodnocením se souhlasem Evropské komise.

Europoslankyně Konečná píše o „vládním průšvihu“. Souvisí s Evropskou komisí
Foto: Archiv Kateřiny Konečné.
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná.

„V mnoha případech hrozí, že se bude muset celé řízení opakovat znovu, což způsobí oddálení realizace obchvatů a dalších důležitých velkých staveb o mnoho let. Je to skutečně velký průšvih,“ zlobí se Konečná, která zároveň upozornila, že i náměstkyně ministerstva životního prostředí Berenika Peštová přiznala, že takový rozsah problému nikdo neočekával.

„Ale počkat! Nebyl to snad stranický kolega Ivana Pilného, ministr životního prostředí Richard Brabec, jenž před dvěma lety prosadil novelu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, která je důvodem tohoto stavu?“ ptá se europoslankyně za KSČM, podle které tehdy Brabec vydíral výhrůžkami Evropské komise na zastavení čerpání evropských fondů. „Ne že by úředníci komise nevydírali, ale česká vláda jen poslušně sklapla podpatky a neudělala nic pro to, aby případ veřejně otevřela pro nehoráznost a protiprávnost požadavků Evropské komise,“ píše ve svém příspěvku Konečná.

Ta je podle svých slov pro přechodné opatření, které by zajistilo, že se na již projednané projekty novela zákona vztahovat nebude. „Bylo to zcela standardní opatření, jež dáváme do všech zákonů, abychom zabránili retroaktivitě,“ podotýká dále Konečná, podle které se tomu ale celá vládní koalice v čele s ministerstvem životního prostředí bránila a ona sama si prý za to vysloužila posměch okolí.

  • Celý příspěvek europoslankyně si můžete přečíst ZDE

„Logicky, neboť novela hrála na ruku jejich zájmům zablokovat důležité stavby v České republice,“ není komunistická politička překvapena z posměchu. „Příprava minimálně 22 dopravních staveb byla před více než rokem pozastavena a již čeká na schválení Evropskou komisí s očekáváním, že minimálně na část staveb bude muset být znovu vypracován posudek, a ty se tak následně zdrží o mnoho let,“ vypočítává Konečná na závěr následky – jak sama říká – vládního průšvihu zpomalujícího důležitou výstavbu, který se nyní Pilný údajně snaží zakrýt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...

4:44 Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...

ANKETA „Při úporném tlaku Západu na Rusko, který trvá už několik let, je Putin pro svět spíše přízni…